Półmaraton Górski w Jedlinie coraz bliżej

W dniu 25 maja 2014 r. w kartach historii Jedliny – Zdrój koło Wałbrzycha zapisze się nowa impreza sportowa. Dokładnie w samo południe wystartuje 1. Półmaraton Górski Jedlina – Zdrój. Sportowy debiut spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zawodników z całej Polski a także i z Czech. Organizatorzy liczyli na 200-300 uczestników a będzie ich prawie 500, więc od razu Półmaraton będzie się zaliczał do grupy najpopularniejszych biegów górskich w Polsce.

4. 2014.05.25 - Jedlina, foto 4 trasa

Jedlina – Zdrój nie pierwszy raz organizuje imprezę sportową i ma w swoim dorobku ich wiele z biegowymi włącznie. Nigdy jednak nie udało się zainteresować tak dużej ilość biegaczy. Śmiało więc można powiedzieć że dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji informacyjnej cała Polska pobiegnie w Jedlinie – Zdrój. Informacje o tych planach dotarły również za czeską granicę i tamtejsi zawodnicy także odwiedzą to urocze uzdrowisko. Główną areną zawodów stanie się kompleks sportowo – rekreacyjny przy ul. Kłodzkiej, gdzie zostanie zaaranżowane prawdziwe Miasteczko Biegowe. Będą tutaj czekały przestronne parkingi, biuro zawodów, strefa startu i mety, punkty odżywcze dla zawodników i kibiców a także strefa relaksu z masażami dla kończących bieg.

3. 2014.05.25 - Jedlina, trasa, profil

Głównym magnesem dla uczestników stała się niewątpliwie wyjątkowa trasa. Już na samym jej początku czeka najdłuższy tunel kolejowy w Polsce o długości aż 1601 m poprowadzony 181 m pod masywem  „Małego Wołowca”. Aby móc go bezpiecznie pokonać w pakiecie startowym na zawodników czeka latarka czołowa. Kolejne kilometry to wspinaczka na szczyty okolicznych pasm Gór Wałbrzyskich poprzez nieczynny kamieniołom i wokół góry Borowa (854 m.n.p.m.). Dalszy etap prowadzi przez kompleks pałacowy Jedlinka z nowo otwartym lokalnym browarem i repliką samolotu „Czerwonego Barona”.

jedlina3

Ostatni etap został poprowadzony przez uliczki miasta aby poprzez plac przy Domu Zdrojowym z Pijalnią Wód Mineralnych „Charlotta” doprowadzić do finiszu przy Miasteczku Biegowym.

nr startowy.indd

Na trasie biegu przygotowano aż pięć bufetów na których będzie można napić się wody i uzupełnić zapasy energii. Jej poziom może szybko spadać gdyż na długości 23 km suma przewyższeń przekroczy 700 m.

Trud każdemu się opłaci bo mecie czekają ręcznie wykonane ceramiczne medale. Podczas uroczystości zakończenia imprezy zostaną wręczone statuetki dla najszybszych zawodników a w licznych konkursach będzie możliwość zdobycia bardzo atrakcyjnych nagród od sponsorów, np. sportowych zegarków z GPS, plecaków biegowych, tabletów i innych.

Organizator: Centrum Kultury Jedlina – Zdrój

Miejsce: Jedlina Zdrój, Miasteczko Biegowe przy ul. Kłodzkiej

Start: 25 maja 2014 r., godz. 12:00

Biuro zawodów:
24 maja 2014 r. (sobota) –  12.00 – 20.00
25 maja 2014 r. (niedziela) –  9.00 –  11.30

Limit startujących: 500

-> Informator dla zawodników <-

Strona oragnizatora: www.biegajwjedlinie.pl

Post navigation

Prezetujemy ICEBUG TEAM

Strona internetowa teamu: www.icebugrunning.pl Sponsorzy: Icebug Ilość członków: 4 Organizowane imprezy: ICEBUG WINTER TRAIL  (www.icebugwintertrail.pl) Zawodnicy:…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te