Relacja z aglosaskich Mistrzostw Polski

Wydawało się, że pomimo optymistycznej prognozy pogody Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegu Anglosaskim zostaną rozegrane w ekstremalnych warunkach.

Deszcze padające padające w dniach poprzedzających imprezę spowodowały, że trasa na zbiegu stała się błotnista i tym samym bardzo trudna. Tak było jeszcze w przeddzień zawodów. W dniu imprezy nawet zaczął padać deszcz, potem jednak rozchmurzyło się, wyszło słońce, a lekki wietrzyk nie utrudniał biegu, za to przyczynił się do osuszenia nawierzchni. Ostatecznie więc pogoda dopisała.

startmen

Jako pierwsi wystartowali seniorzy. Od początku na prowadzeni wysunął się będący ostatnio w życiowej formie Bartosz Gorczyca, ale tuż za jego plecami biegła 8-osobowa grupa zawodników.

gorczyca

Zawodnicy mieli do przebiegnięcia 4 pętle i na końcu jeszcze 900-metrowy, bardzo stromy podbieg. Łącznie 12,3 km z sumą przewyższeń 1100 m – 880 m. Stopniowo grupa pościgowa zaczęła topnieć, natomiast na kolejnych podbiegach Gorczycę dochodził Kamil Jastrzębski, który wychodził na prowadzenie, po czym na zbiegu ponownie na czoło wychodził Gorczyca.

jastrzebski

Po trzech pętlach na czele byli ci dwaj zawodnicy, a na miejsce trzecie wyszedł rewelacyjnie biegnący Sylwester Lepiarz.

lepiarzwosik

Po 4 pętlach, przed ostatnim podbiegiem prowadził Gorczyca, 20 metrów za nim biegł Jastrzębski, a na trzecim Lepiarz. Na ostatnim podbiegu Gorczyca i Jastrzębski stoczyli zaciętą walkę o zwycięstwo. Na 150 metrów przed metą na prowadzenie wyszedł Kamil Jastrzębski i zwyciężył ostatecznie po raz drugi z rzędu w mistrzostwach Polski w tej konkurencji.

gorczyca2

Na drugim miejscu – Bartosz Gorczyca, na trzecim – Sylwester Lepiarz, a czwartym – drugi w roku ubiegłym Daniel Wosik, na piątym Piotr Czapla, a na szóstym – trzeci w roku poprzednim Bartosz Karoń.

Co warte podkreślenia – na podium znaleźli się zawodnicy w wieku 21-23 lata, a w pierwszej szóstce, poza jednym 34-latkiem – 5 zawodników w wieku 21-24 lata.

domi2

Kobiety miały do przebiegnięcia 3 pętle i oczywiście podbieg na zakończenie. 9,5 km + 880 m – 660 m.

Od początku na prowadzeni wyszła Dominika Wiśniewska-Ulfik.

celinska

Drugą pozycję objęła Anna Celińska. Te dwie zawodniczki zaliczające się do światowej czołówki dały z siebie wszystko, biegły wspaniale i  wyprzedziły znacznie pozostałe rywalki, a kolejność na mecie pierwszej trójki była taka sama jak w roku ubiegłym.

woszczek

Wygrała Dominika Wiśniewska-Ulfik przed Anną Celińską i Danutą Woszczek.

Na miejscu czwartym – Maria Cebo, na piątym – Antonina Rychter, a na szóstym Patrycja Maśloch.

Podobnie więc jak przed rokiem dwa złote medale zdobyli biegacze Szkolnego Klubu Biegowego w Kraśniku.

Na zakończenie odbył się bieg otwarty na dystansie 1,0 km przewyższeniem + 220 m, w którym wśród kobiet najlepsza okazała się Izabela Zatorska, a wśród mężczyzn – Andrzej Długosz.

dlugosz

Zawody rozegrane ostały na trasach stacji narciarskiej Chyrowa-Ski, a zawody zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli. Trasę wytyczyła Izabela Zatorska.

Mężczyźni:
1.Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) – 58:32
2.Bartosz Gorczyca (Icebug Team) – 58:42
3.Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski) – 59:35
4.Daniel Wosik (LKB Rudnik) – 60:15
5.Piotr Czapla (UKS Olimpia Zabrze) – 60:46
6.Bartosz Karoń (IKS Olkusz) – 61:47

Kobiety:
1.Dominka Wianiewska-Ulfik (SKB Kraśnik/RMD Montrail) – 50:25
2.Anna Celińska (KS Sprint Bielsko-Biała) – 50:49
3.Danuta Woszczek (UKS Olimp Kozienice) – 54:28
4.Maria Cebo (RMD Montrail / KS Sprint Bielsko-Biała) – 56:30
5.Antonia Rychter (MKL Szczecinek) – 56:40
6.Patrycja Maśloch (SKB Kraśnik) – 60:41

Relacja: Andrzej Puchacz

Foto: lysagora.info, Mirosław Bieniecki, Marysia Cebo

-> Pełne wyniki <-

-> Galeria – M.Cebo <-

-> Galeria – M.Bieniecki <-

-> Galeria T.Zaręba <-

-> Galeria – Lysagora.net <-

Post navigation

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te