Piotr Czapla i Dominika Ulfik najszybsi

25 czerwca 2016 odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy. Biegacze wystartowali w półmaratonie górskim z metą na hali wielofunkcyjnej, wzięli udział w biegach na orientację – Beskidzkim Orientcross, a dzieci startowały w Biegu Małego Mistrza.

Biegacze mieli szansę uczestnictwa w konferencji biegowej. Honorowym patronat nad imprezą objął Pan Jacek Krywult – Prezydent Miasta Bielska-Białej.

„To bardzo trudne przedsięwzięcie logistyczno-organizacyjne. Otrzymaliśmy wiele podziękowań od uczestników, że impreza się im bardzo podobała, niektórzy z nich ocenili, że najlepsza w jakiej uczestniczyli. My robimy rzeczy niestandardowe. Dwa rodzaje muzyki live na trasie, kapela Beskidek z Bielska-Białej i raperzy Tornado Flow z Mysłowic.

BB20016_05

Wiele podziękowań musimy skierować do ratowników medycznych z grupy ratowniczej Fantom. Mimo informacji o bezpieczeństwie i konieczności nawadniania organizmu, dwóch punktów nawadniania na trasie, dwóch kurtyn wodnych, na mecie maratonu kilku zawodników potrzebowało profesjonalnej pomocy medycznej. Dziękujemy też dopingującym, którzy dzielili się swoją wodą z zawodnikami.” – mówi Jakub Karcz z Ultra Beskid Sport.

BB20016_21

W górskim półmaratonie wystartowało ponad 230 osób. Ze względu na wysoką temperaturę sięgającą 36st.C nie wszystkim udało się dobiec do mety. W tym biegu pierwsze miejsce zajął reprezentant Sulis Hoko Team – Piotr Czapla z Gliwic, który 21km trasę pokonał w 1 godzinę 23 minuty i 40 sekundy i tym czasem ustanowił nowy rekord trasy.

BB20016_07

Za zwycięzcą na mecie pojawili się Robert Faron i Marek Dariusz. Wśród kobiet najszybciej linię mety przekroczyła Dominika Ulfik z Zabrza z czasem 1 godzina 45 minut i 41 sekund. Najszybszym bielszczaninem okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Jan Marian Wróblewski, a najszybsza bielszczanką Katarzyna Knapik.

BB20016_14

„Wielkim atutem przy organizacji tej imprezy jest zaplecze i profesjonalizm współorganizatorów. Hala wielofunkcyjna w Bielsku-Białej daje duże możliwości, które staraliśmy się wykorzystać. Przy upale sięgającym prawie 40 stopni, meta w klimatyzowanej hali to zbawienie nie tylko dla biegnących, ale i dla publiczności i nas organizatorów. Nowoczesność, komfort i przestrzeń to lubią biegacze, a w Bielsku-Białej mamy takie możliwości.” – powiedział Marek Kołodziej z Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

BB20016_04

Atrakcją półmaratonu był finisz na płycie hali widowiskowo-sportowej, przy muzyce raperów z Mysłowic. Półmaraton był zaliczany do cyklu imprez Grand Prix Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Biegach Masowych. W ostatnią czerwcową sobotę odbywał się również Beskidzki Orientcross – zawody w biegu na orientację zaliczane do Euroregionalnej Ligi BnO 2016.

BB20016_25

W ciągu dnia rozegrane zostały również biegi dla dzieci i młodzieży ma czterech różnych dystansach. Każde dziecko na mecie otrzymało okolicznościowy medal i słodki poczęstunek.

BB20016_33

Uczestnicy imprezy w Bielsku-Białej mogli uczestniczyć także w prelekcjach dotyczących tematyki biegowej. Jeden z wykładów dotyczył biegania długodystansowego i był prowadzony przez znanego ultramaratończyka Krzysztofa Dołęgowskiego, autora książki „Szczęśliwi biegają ULTRA”.

BB20016_35

Organizator imprezy w Bielsku-Białej, stowarzyszenie Ultra Beskid Sport, już dzisiaj zaprasza na kolejną imprezę na 2.Półmaraton Fantoma, który odbędzie się 3 września w Kurowie koło Stryszawy. Tam również bieg krótki na dystansie 6,5km, Nordic Walking i biegi dla dzieci.

BB20016_34

Informacje i zapisy na stronie www.ultrabeskid.pl

Organizatorami imprezy byli: Gmina Bielsko-Biała, Ultra Beskid Sport, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz O-Team Bielsko-Biała.

Wyniki półmaraton 25.06.2016,Bielsko-Biała:
http://www.bgtimesport.pl/online/open/zaw_id/136

Wyniki Beskidzki Orientcross:
https://bielskobialanoca.files.wordpress.com/2016/06/oc2016-wyniki.pdf

BB20016_36

Zdjęcia: Dagmara Pastwa

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te