OTK Rzeźnik wspiera reprezentację Polski! - BiegiGorskie.pl

OTK Rzeźnik wspiera reprezentację Polski!

Skyrunning Polska działa dopiero od niespełna dwóch lat… Jak każda młoda organizacja borykamy się z różnymi problemami – najczęściej z jak to zwykle bywa natury finansowej.

Mimo to udało nam się już kilka sporych projektów sfinalizować. Dzięki niezwykle owocnej współpracy z Towarzystwem Gimnastycznym Sokół – gniazdo Zakopane (szczególne podziękowania dla Leszka Behounka i Michała Zacharko)- udało się rozegrać na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym już dwie edycje Mistrzostw Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning.

W roku ubiegłym sfinansowaliśmy start naszych zawodników na igrzyskach SkyGames w Hiszpanii oraz start Dominiki Wiśniewskiej -Ulfik w Sierre Zinal w Pucharze Świata w Skyrunning (Skyrunner® World Series), gdzie debiutująca w tego typu imprezie nasza zawodniczka zajęła znakomite 13 miejsce.

p8110038
image-11874

W tym roku chcieliśmy pójść krok dalej i wysłać szerszą kadrę na Mistrzostwa Europy Skyrunning do Włoch – jednocześnie nie chcieliśmy dopuścić do sytuacji, w której czołowi zawodnicy reprezentujący nasz kraj są zmuszeni do pokrywania kosztów udziału z własnej kieszeni.

Rozmowy z potencjalnymi partnerami były trudne i się mocno przeciągały – w pewnym momencie wydawało się że niestety – z wyjazdu nici…

Jednak wiara czyni cuda – w ostatniej chwili przyszli nam z pomocą dawni koledzy klubowi …

Stowarzyszenie OTK Rzeźnik – organizatorzy tak znanych i cenionych biegów jak kultowy Bieg Rzeźnika

rzeznik

Ultra Maraton Bieszczadzki…

bieszczadzki

… czy polsko-ukraiński transgraniczny biegpolesie

biegpolesie

postanowiło wesprzeć wyjazd Reprezentacji Polski Skyrunning na Mistrzostwa Europy w Biegach Wysokogórskich Skyrunning.

Mistrzostwa Europy Skyrace rozegrane zostaną 21 lipca we włoskich Dolomitach.

dolomity
image-11875

Zawody przeprowadzone zostaną na niezwykle trudnej trasie na dystansie 22 km o przewyższeniu – uwaga!: +1,750m/-1,750m!!!! (10 km w górę, 12 km w dół).

dolomity2
image-11876

profil2
image-11877

Skalę trudności pokazuje rekordy trasy, który należy także do gwiazd Skyrunningu – Kiliana Jorneta i wynosi 2h01’52”, a wśród kobiet należy do Szwedkai Emelie Forsberg i wynosi 2h26’00… A to przecież „tylko” 22 km!

Stowarzyszenie OTK Rzeźnik pokryje główne koszty wyjazdu jakimi są koszty podróży zawodników do Włoch.

Polskę reprezentować będą:

Dominika Wiśniewska-Ulfik – tegoroczna Mistrzyni Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning, w stylu alpejskim i na krótkim dystansie. Liderka Ligi Biegów Górskich. 14 zawodniczka Mistrzostw Europy WMRA 2013 i 12 Mistrzostw Europy 2012 r.

wisniewska
image-11878

Maria Cebo – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Skyrunning oraz na krótkim dystansie, aktualnie 3 zawodniczka Ligi Biegów Górskich.

cebo
image-11879

Rafał Ulfik – aktualny wicelider Ligi Biegów Górskich, 6. zawodnik Mistrzostw Polski na krótkim dystansie, 8. zawodnik Mistrzostw Polski Skyrunning..

ulfik
image-11880

Józef Pawlica – drugi zawodnik maratonu Gór Stołowych, 9. w Mistrzostwach Polski Skyrunning, 7. zawodnik Ligi Biegów Górskich.

pawlica
image-11881

Oprócz wyżej wymienionych zawodników na swój koszt lecą do Włoch także Ania i Robert Celińscy.

Dla niewtajemniczonych przypominamy że Ania to aktualna Wicemistrzyni Polski Skyrunning, w stylu anglosaskim i na krótkim dystansie. 15. zawodniczka Mistrzostw Europy WMRA w stylu alpejskim.

celinska
image-11882

Tak więc jeśli chodzi o kobiety udało się skompletować najsilniejszy na jaki nas aktualnie stać skład i jeśli Ani Celińskiej uda się w porę zaleczyć drobną kontuzję i stanie w pełni sił na starcie – drużynowo nasze zawodniczki powinny być bardzo wysoko…

Mężczyźni jadą bardziej po naukę. Tu z różnych przyczyn nie udało się powołać do składu ścisłej czołówki… Może następnym razem …

alpinsport

Także firma Alpin Sport wyłączny dystrybutor kilku światowych marek w tym marki specjalistycznych butów do biegów górskich i terenowych Montrail oraz producent odzieży górskiej RMD – postanowiła wesprzeć naszych zawodników jako Sponsor Techniczny przygotowując stroje dla całej drużyny marki RMD.

Montrail

Będą to wysokojakościowe stroje techniczne polskiej produkcji na ceremonię otwarcia i zamknięcia zawodów.

Jeśli ktoś jeszcze (firma, osoba fizyczna, itp.) chciałby wesprzeć  naszych zawodników prosimy o kontakt mailowy: biuro@biegigorskie.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

8 komentarzy to “OTK Rzeźnik wspiera reprezentację Polski!”

 1. Rafał pisze:

  Mały błąd się wkradł się autorowi tekstu – Emelie Forsberg pochodzi z Norwegii…

 2. AdminII pisze:

  oczywiście – już poprawiamy

 3. Przemek pisze:

  …ja się pytam co to za reprezentacja??
  gdzie medaliści wśród facetów?
  Wosik? świerc? czy oni by nie powalczyli??
  czy Montrail tylko swoich wysyła?
  patrz zeszły rok i ten ?
  co to za reprezentacja ?

 4. AdminII pisze:

  Odpowiadam na Pana zarzuty

  1) Z teamu montrail na 5 osób były dwie …
  2) Jedynym kluczem doboru były mistrzostwa Polski Skyrunning
  3) Pojechały pierwsze 3 kobiety z Mistrzostw Polski z Teamów: Montrail, Byledobiec, Ultra Beskid Sport
  4) Wśród mężczyzn nie mogli z różnych względów jechać medaliści: Marcin Świerc, Daniel Wosik, Lucjan Chorąży, także Piotr Koń. Ze wszystkimi z nich rozmawialiśmy w PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI.
  Ponieważ oni nie mogli, pojechał najwyzej sklasyfikowany zawodnik w Lidze Biegów Górskich, spośród pozostałych – Rafał Ulfik oraz zawodnik który wcześniej miał jechać razem z Luckiem Chorążym.

  D.Ząbczyński

 5. kto dogoni psa pisze:

  Generalnie zgadzam się z Przemkiem. Ania Celińska pojechała na swój koszt, mimo, że była II w Polsce a inni pojechali bo np pierwsza 10 w MP w Skyrunningu odmówiła…
  Ech, fajnie, że pojechali, ale nie mówmy o reprezentacji, bo to przesada. Widać po czasach, że nasi najlepsi zawodnicy mogliby powalczy o podium

 6. AdminII pisze:

  Ania pojechała na własny koszt bo wcześniej tak postanowiła – co nie znaczy że nie mogła jechać ze wszystkimi …
  Kurcze ludzie … zapytajcie kogokolwiek czołówki – czy ktoś uważa się za pokrzywdzonego?

 7. Kazik pisze:

  Mnie się wydaje że właściwie na zawody jedzie kto ma na to ochotę. Każdy z naszych czołowych górali ma swoje plany startowe, swoje cele do osiągnięcia. Myślę że najlepiej niech się właśnie oni wypowiedzą,a nie Przemek – adwokat. Do takich imprez dokłada się ze swoich pieniędzy,a czy wszystkich na to stać?
  Przemysławie,proponuję napisać do PZLA i zapytać dlaczego tak się traktuje najlepszych w Polsce biegaczy górskich,dlaczego związek nie interesuje się tą dziedziną sportu.A może też do minister Muchy warto napisać.
  Nim się coś kontrowersyjnego napisze warto wcześniej pomyśleć,co się chce napisać.
  Mimo wszystko oni reprezentowali Polskę, to też warto pamiętać.

 8. KRIS pisze:

  Chwała Bogu, że mamy jeszcze takich sponsorów jak OTK Rzeźnik, ALPIN Sport, czy też samego Dominika Ząbczyńskiego, który nie tylko zabiega o to by było, to jeszcze sam dokłada do interesu by się jakoś „kręciło” w naszym sporcie górskim…
  W naszej rzeczywistości okazuje się, że gdy o tytuły Mistrzostw Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning walczy niemal cała krajowa czołówka to paradoksalnie później tym najlepszym w nagrodę pozostaje jedynie zaszczyt reprezentowania naszego kraju ale najlepiej za własne pieniądze…

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*