Nowa marka na polskim rynku

Nowo utworzony sklep internetowy Off-Trail (www.off-trail.pl) posiada w swojej ofercie obuwie legendarnej na Wyspach Brytyjskich marki Walsh.

Pełna nazwa tej firmy to Norman Walsh Performance Footwear. Jest to obecnie jedyna fabryka projektująca  i produkująca buty sportowe w 100% na terenie Wielkiej Brytanii.

normanZałożona w 1961 roku przez Normana Walsha, choć jej historię umiejscowić można jeszcze wcześniej, kiedy to w 1948 roku szesnastoletni Norman Walsh uszył własnoręcznie buty dla brytyjskiego olimpijskiego teamu biegaczy.

Dziś Walsh jest fabryką specjalizującą się w produkcji butów do biegów przełajowych, górskich oraz na orientację, których design niezmiennie wpasowuje się w gusta zarówno wytrawnych, doświadczonych biegaczy, jak amatorów vintage.

Buty te zostały przede wszystkim zaprojektowane na potrzeby brytyjskiej odmiany biegów górskich zwanej Fell Running.

zawodnicy

Parametry butów biegowych – ich waga, wytrzymałość ale także cena sprawiają, że rzesze biegaczy na wyspach w Stanach Zjednoczonych oraz w Skandynawii wybierają właśnie tę markę.

zawodnicy2

źródło: www.averagejoes-ar.com

Wszystkie buty marki Walsh szyte są ręcznie w miejscowości Bolton w Wielkiej Brytanii.

W ofercie sklepu Off-Trail dostępne są trzy modele Walsh-ów, który zdecydowanym atutem jest agresywna, dobrze trzymająca podeszwa, świetnie sprawdzająca się w wymagającym terenie.

PB Elite Trainer – czyli model treningowo-startowy o wadze 268 g.

walsh1

PB Elite Racer – startowy model ważący tylko 252 g., skonstruowany z miękkich szybkoschnących materiałów.

walsh2

PB Elite X`treme – treningowo-startowy model, stworzony z myślą o dłuższych biegach, do produkcji którego użyto bardzo wytrzymałego materiału xymid.

walsh3

offtrail

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te