Mammut Ultra Sky – ruszają zapisy

13 czerwca 2015r. odbędzie II edycja Mammut – Ultra Sky Marathon 6,3,1xBabia. Kolejny raz biegacze górscy będą zdobywać Królową Beskidów – najbardziej niedostępną i tajemniczą górę w Polsce. Tam może Cię spotkać wszystko. Deszcz, śnieg i zwalający z nóg wiatr.

Już wszystko wiadomo…

baner babia

Start zapisów we wtorek 17 lutego o godzinie 8:00. Czekają nowe trasy i nowe dystanse – każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. No i oczywiście 6 x Babia w 17 godzin!. Czy w tym roku komuś się uda pokonać ten dystans?
Dla wszystkich zawodników, którzy startowali w zeszłym roku w 6xBabia – w tym roku start w tym biegu jest darmowy!!!!
1 dzień – 6 biegów + biegi dla dzieci.

Opis biegów:

Mammut – Ultra Sky Marathon 6xBabia, Zawoja 2015.

To jedyny w Polsce, którego nikt nie ukończył. Najdłuższy i najtrudniejszy z 6 biegów. Przebiegnięcie tego biegu w limicie czasu to wyzwanie tylko dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. 6xBabia Góra (za każdym razem inną drogą) Ponad 100 km, ok. 8000 m przewyższenia, często poza trasami przez rowy strumienie, skały, łańcuchy, klamry. Limit czasu –  17 godzin (ok. 6 km/h). Jest też możliwość skończenia biegu po 5x (równiez w  czasie 17h), czyli 14 km mniej do przebycia i aż o 1050 m mniej przewyższenia.

Babia 2

Mammut – Ultra Sky Marathon 3xBabia, Zawoja 2015.

To również ciężki i bardzo trudny technicznie bieg, 3xBabia Góra (za każdym razem inną drogą), 70km i 5500m przewyższenia. Często poza trasami przez rowy strumienie. Limit czasu –  17 godzin  (ok. 5,4km/h). Nie ominą Was najciekawsze fragmenty trasy 6xB (rzeka, odcinki poza trasami, Perć Akademików). To również ciężki i bardzo trudny technicznie bieg. Jeszcze żaden zawodnik nie pokonał tego dystansu w czasie krótszym niż 12h. Często biegi nawet 100km są kończone przez najlepszych w czasie znacznie poniżej 10h. Tutaj mimo znacznie krótszego dystansu jest na razie daleko poza zasięgiem.

Babia 7

Mammut – Sky Marathon 1xBabia, Zawoja 2015.

Dystans maratoński w trudnym technicznie terenie. Do pokonania 42,5 km i 3000 m przewyższenia. Na początek Perć Akademików a potem po słowackiej stronie rowy, strumienie, wiatrołomy. Limit czasu –  10 godzin ( 4,25km/h)

Babia 8

Mammut – 1/2 Sky Marathon, Zawoja 2015.

Dystans zbliżony do półmaratonu – 23,5 km i ok 1450m w pionie. To bieg trudny technicznie ale nie tak niebezpieczny jak 3 pierwsze. Podbiegi strome ale bez łańcuchów i klamer. zbiegi trudne ale bez wiatrołomów, strumieni (nie biega się wzdłuż rzek, jedynie w poprzek) itp. Do przetarcie dla tych , którzy nie są przekonani czy bieganie w organizowanych przez nas biegach wytrzymają… i będą to dobrze wspominać. Limit czasu –  6 godzin (ok. 4km/h)

Babia 4

Mammut – Bieg na Cyl, Zawoja 2015.

Krótki, szybki bieg. Potężny podbieg i zbieg pod wyciągiem (na początku i końcu trasy) na Mosorny Groń powoduje, że nie jest to bieg łatwy. 14km i 500m w pionie.  3 godzin (ok. 4,6km/h)

Babia 9

Mammut – Bieg na Mosorny Zawoja 2015.

Krótki, szybki bieg. Mocny podbieg i zbieg pod wyciągiem (na początku i końcu trasy) na Mosorny Groń powoduje, że dla biegaczy będzie to krótki ale bardzo intensywny wysiłek. dla spacerowiczów – przyjemna wycieczka z widokiem na Babią 5km i 300m w pionie.  1,5  godzin (ok. 3,6km/h).

Babia 5

Dodatkowo należy zaznaczyć że biegi od dystansu 1/2 Sky Marathon wzwyż należą do Pucharu Polski Skyrunning:

skyrunningpolska

http://skyrunningpolska.pl/puchar-polski-skyrunning-2015/

Szczegółowe informacje na stronie zawodów: www.ultrababia.pl

Babia 6

Zdjęcia pochodzą z albumu: Grzegorza Bachórza i Krzysztofa Nagacza

Zapraszamy do Zawoi 13 czerwca 2015r., gdzie na śmiałków czekać będzie prawdziwa uczta biegów górskich pod Babią Górą!.
Zapisy zostaną uruchomione 17 lutego 2015r. o godz. 8:00.

Post navigation

3 komentarze

  • Szkoda chlopaka,osobiscie go nie znalem,ale startowalem w kilku biegach ,w ktorych on wygral.Bez wzgledu na to co sie stalo, biegi ultra w gorach niosa ze soba duze ryzyko,o ktorym wogole sie nie mowi, dlatego tak wazne jest dbanie o bezpieczenstwo i regularne wizyty u kardiologa.Zycie jest przeciez wazniejsze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te