W sierpniu wraca „Bieg Granią Tatr”

Po rocznej przerwie do kalendarza biegów górskich wraca ultra wyzwanie w Tatrach. W 2013 roku impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie, zapisy skończyły się po 6 minutach i limit 250 zawodników pozostawił niedosyt. W tym roku udało się uzyskać zgodę Tatrzańskiego Parku Narodowego na 350 zawodników i wspólny start. Bieg odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2015r.

Trasa pozostaje właściwie bez zmian: start na Siwej Polanie u wyloty Doliny Chochołowskiej, dalej do schroniska i na grań Grześ -Wołowiec – Jarząbczy Wierch z pierwszym punktem regeneracyjnym w Schronisku na Hali Ornak. Stamtąd na Ciemniak, Czerwone Wierchy i Kasprowy aż do Murowańca (drugi punkt odżywczy).

PDS_4663

Z Hali Gąsienicowej zawodnicy podejdą na Krzyżne, zbiegną do Pięciu Stawów i Wodogrzmotów Mickiewicza i dalej przez Rówień Waksmundzką i Polanę pod Kopieńcem do mety, która nie będzie już usytuowana w Kuźnicach, a 1,5km dalej w okolicy ronda kuźnickiego w Zakopanem. Także nowy dystans to ok.71km z przewyższeniem +5000/-4950m.

PDS_4193

Aby zapisać się na zawody w tym roku, należy mieć zebrane 3 punkty w maksimum dwóch biegach kwalifikacyjnych w latach 2013-2014 (lista na http://graniatatr.pl/30-biegi-kwalifiakcyjne-aktualizacja.html ).

PDS_4575

W tym roku rezygnujemy jednak z zapisów w systemie kto pierwszy ten lepszy, zapisy będą otwarte przez 3 dni, od piątku 13 lutego od godz.10 do niedzieli 15 lutego do godz.22. Następnie z osób zapisanych wylosujemy 300 szczęśliwców, 50 miejsc zostaje do dyspozycji organizatora. Pełna lista startowa wraz z listą rezerwową zostanie ogłoszona do 23 lutego. Wpisowe na zawody wynosi 250zł + 100zł za udostępnienie terenu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

PDS_4241

Limity czasowe nie zmieniają się, będą wynosić 6h 30min (od startu) na Hali Ornak, 10h w Murowańcu i 14h przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Start o godzinie 4.00 rano, limit na całą trasę wyniesie 17h. Punkty odżywcze będą zaopatrzone w ciepłe posiłki i napoje, żele energetyczne, owoce, słone przekąski i drożdżówki, a na mecie oprócz posiłku czekać będzie deser-niespodzianka.

PDS_5177

Osoby, które nie wezmą udziału w zawodach, zapraszamy do zostania wolontariuszami – w pierwszej edycji pomagało nam prawie 90 osób i mamy nadzieję, że ponownie będziecie z nami.

PDS_5569

Zapisy dla wolontariuszy rozpoczniemy pod koniec marca. W tej chwili czekamy jeszcze na przyznanie punktów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc 2016,  ukończenie pierwszej edycji zawodów gwarantowało 2 punkty.

PDS_5009

Do zobaczenia w Tatrach!

Więcej na www.GraniaTatr.pl

Tekst: Monika Strojny
Zdjęcia: Piotr Dymus

Post navigation

2 komentarze

  • a może by tak metę zrobić na Krupówkach, aby cepry w szpilkach i sandałach mogły zobaczyć tych zmordowanych ultrasów, którzy w jeden dzień przebiegli całe Tatry?

  • Meta na Krupówkach.Teoretycznie pomysł dobry ale z drugiej strony i tak Orgowie mają masę problemów z tą imprezą.Po co im jeszcze jeden.Zakopane to jeszcze długo nie Chamonix. Większość ludzi na Krupówkach patrzałaby na nas jak na kosmitów.Na razie chyba lepiej to nasze wielkie święto celebrować tylko z tymi którzy kochają ten sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te