Liga Biegów Górskich – 2 marca ruszamy!

Już za tydzień, w Szczyrku bieg otwarcia Montrail Ligi Biegów Górskich.

Biegiem z Hotelu Orle Gniazdo Na Klimczok (RMD Winter Run) ponownie rozpoczniemy sezon. Trasa tego biegu została wydłużona do 7 km (Przewyższenie: ~+/-620m (+ 515 m/-105m) (+9%)) i zmodyfikowana dla ułatwienia logistyki zawodników poprzez przeniesienie startu i biura zawodów w miejsce zakończenia zawodów tj. Do Hotelu Orle Gniazdo.

Zapisy na bieg otwarcia na stronie organizatora: http://www.alpinsport.pl/wondol/ trwają do jutra, czyli 24.02.2013.

Oczywiście aby uczestniczyć w Lidze nie trzeba startować już w biegu otwarcia…

Nasza Ligowa rywalizacja trwać będzie 7 i pół miesiąca, a wielki finał czeka nas 19 października, tradycyjnie w Zakopanem podczas biegu Alpin Sportu na Kasprowy Wierch.

Wtedy poznamy najlepszych biegaczy górskich całego sezonu. Tych najbardziej wszechstronnych, jak i najlepszych w poszczególnych stylach tj. w stylu anglosaskim, alpejskim i na długim dystansie.

Przypominamy, że aby być sklasyfikowanym w Lidze wystarczy zapunktować nawet w jednym biegu górskim.

Jednak na najwyższe miejsca w klasyfikacji open mają największe szansę Ci z Was którzy zapunktują w co najmniej 12 biegach, gdyż zgodnie z regulaminem Ligi do końcowej klasyfikacji kategorii open oraz w kategoriach wiekowych bierzemy 12 najwyżej zapunktowanych biegów. Nie trzeba więc jeździć na wszystkie biegi, zresztą chyba nawet się nie da wystartować w np. 70 biegach sezonu…

Można także skupić się na rywalizacji tylko w swych ulubionych stylach, np. na długim dystansie.

Tu także wystarczy zapunktować w jednych zawodach – jednak aby liczyć na wysokie miejsce trzeba wystartować w 4 biegach, bo tyle najwyżej punktowanych będzie branych pod uwagę w końcowej klasyfikacji.

Warto już dziś zaplanować sobie starty. Trzeba mocno trenować, walczyć na zawodach ale trzeba też dobrze przemyśleć swe poszczególne starty, bo w Lidze promowane są te najważniejsze i najlepsze z biegów.

Będzie na nich zapewne trudniej ze względu na większą konkurencję ale można zdobyć nawet trzy razy więcej punktów do rankingu.

Trzeba wiec być „lisem i lwem” jak mawiał Niccolo Machiavelli… 🙂

Warto także raz jeszcze zapoznać się z regulaminem -> Montrail Ligi Biegów Górskich<-

Oraz z naszym -> kalendarzem <- w którym są już 54 biegi górskie, t.około 85% zawodów zaplanowanych na ten sezon.

Wszystkie z nich mają podaną kategorię Ligi (I, S, M, MM)

Kategoria I – jest kategorią podstawową i obejmuje większość biegów sezonu

Kategoria S (Super) – to kategoria którą uzyskały biegi na podstawie waszych głosów – to biegi z miejsc 4-20 open, konkursu na „Najlepszy bieg górski sezonu 2012„.

Kategoria M (Mistrzowska) – to kategoria którą posiadają biegi które zajęły miejsca 1-3 w konkursie na najlepszy bieg górski oraz biegi które zostały uznane za najlepsze w swej kategorii, tj. na najlepszy bieg górski w stylu alpejskim, anglosaskim i na długim dystansie. Do tej kategorii zaliczamy także biegi posiadające rangę Mistrzostw Polski.

Najwyższą kategorią Ligi jest kategoria MM (Mistrzowska Międzynarodowa) – do tej kategorii zaliczamy biegi rangi Mistrzostw Świata i Europy dwóch najważniejszych organizacji: WMRA i ISF.

W roku 2012 zapunktowało w Lidze 1588 mężczyzn i 520 kobiet. Natomiast ilość osobostartów wynosiła ponad 9 tysięcy (czyli o 2 tysiące więcej niż w roku 2011)

-> Oto najlepsi zawodnicy Montrail Ligi Biegów Górskich 2012 <-

Jak będzie w roku 2013 – zobaczymy …

Warto porywalizować w naszej Lidze nie tylko z najlepszymi, ale także np. z kolegami …

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Foto: A.Tomczyk i K.Stec

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te