Kolejny SNS tym razem na Kubalonce - BiegiGorskie.pl

Kolejny SNS tym razem na Kubalonce

W ramach najbliższego biegu cyklu SNS, przedostatniego już w tym sezonie – w niedzielę 24 lutego w Wiśle Kubalonce – odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym.

Trasa liczy 12 kilometrów. Mnóstwo na niej krótkich, ale wymagających podbiegów i zjazdów.

image-8937

Trasy na Kubalonce są ciekawe, jak mawiają zawodnicy bardzo interwałowe. Niedzielna trasa będzie podobna do tej, która była wyznaczona na zawody SNS-a w tym miejscu 13 stycznia tego roku. Pętla została wydłużona o ok. 500 metrów (jeden dodatkowy podbieg i zjazd) i w sumie będzie liczyła ok. 3 km. Każdy zawodnik musi ją pokonać czterokrotnie, a więc dystans do pokonania to ostatecznie 12 km.

image-8938

Wymagająco będzie już po starcie, kiedy to na zawodników czekają dwa podbiegi. Przypominamy, że wejście na każdą kolejną pętlę prowadzi przez stadion biegowy w Kubalonce. Trasy są bardzo ciekawe, szerokie i urozmaicone.

image-8939

Wszystkie mają homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a w tym roku odbywały się na nich m.in. zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej.

image-8940

Tuż przy stadionie narciarskim, gdzie zlokalizowany będzie start i meta biegu, mieścić się będzie miasteczko zawodnicze. Będą w nim punkty gastronomiczne, z ciepłymi i zimnymi napojami, coś do zjedzenia, a także, co ważne – punkty serwisowe, w których będzie można przygotować narty.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku głównym. Czynne już tradycyjnie od godz. 8.00 do 10.00. Na miejscu można pobrać numer i chip, jeżeli ktoś ich jeszcze nie posiada.

Po raz drugi na Kubalonce, rozdzielone będą oba style. Po raz drugi w historii cyklu zawodnicy pobiegną tą samą trasą, ale nie o tej samej porze. O godz. 11.00 wystartuje styl klasyczny i dopiero gdy na metę dobiegnie ostatni zawodnik, na trasę wyruszy ratrak, wyrówna ją i wtedy, ok. godz. 13.00 nastąpi start wyścigu stylem dowolnym.

I jeszcze o rywalizacji medyków. W ramach niedzielnego SNS-a odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym.

Zawody oczywiście zgodnie z regulaminem SNS, z dodatkowymi kategoriami wiekowymi: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, oraz grupy wiekowe: do 35 roku życia, 36-45 lat, 46-55 lat, 56 lat i więcej.

Zapisy na MP lekarzy, tak jak do każdych kolejnych zawodów SNS, na portalu dataposrt.pl: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155

W przypadku rejestracji należy wybrać, jako kategoria dodatkowa: Bieg Lekarzy

Kontakt do biura zawodów:

Wypożyczalni Kubalonka – tel. 607 371 350, 607 377 834,

e-mail: wypozyczalniakubalonka@wp.pl

Przypominamy, że opłaty startowe wnoszone przez internet, są przelewane na konto organizatora poszczególnych biegów, w tym przypadku: Bank ING ŚLĄSKI, Wojciech Cieślar, 43-460 Wisła, ul. Kopydło 79. Nr rachunku: 58 1050 1096 1000 0022 9099 6418.

Przypominamy także, że kto ma już numer i chip startuje na nim przez cały sezon.

Zdjęcia Amer Sports

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*