Kolejny SNS tym razem na Kubalonce

W ramach najbliższego biegu cyklu SNS, przedostatniego już w tym sezonie – w niedzielę 24 lutego w Wiśle Kubalonce – odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym.

Trasa liczy 12 kilometrów. Mnóstwo na niej krótkich, ale wymagających podbiegów i zjazdów.

Trasy na Kubalonce są ciekawe, jak mawiają zawodnicy bardzo interwałowe. Niedzielna trasa będzie podobna do tej, która była wyznaczona na zawody SNS-a w tym miejscu 13 stycznia tego roku. Pętla została wydłużona o ok. 500 metrów (jeden dodatkowy podbieg i zjazd) i w sumie będzie liczyła ok. 3 km. Każdy zawodnik musi ją pokonać czterokrotnie, a więc dystans do pokonania to ostatecznie 12 km.

Wymagająco będzie już po starcie, kiedy to na zawodników czekają dwa podbiegi. Przypominamy, że wejście na każdą kolejną pętlę prowadzi przez stadion biegowy w Kubalonce. Trasy są bardzo ciekawe, szerokie i urozmaicone.

Wszystkie mają homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a w tym roku odbywały się na nich m.in. zawody Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej.

Tuż przy stadionie narciarskim, gdzie zlokalizowany będzie start i meta biegu, mieścić się będzie miasteczko zawodnicze. Będą w nim punkty gastronomiczne, z ciepłymi i zimnymi napojami, coś do zjedzenia, a także, co ważne – punkty serwisowe, w których będzie można przygotować narty.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku głównym. Czynne już tradycyjnie od godz. 8.00 do 10.00. Na miejscu można pobrać numer i chip, jeżeli ktoś ich jeszcze nie posiada.

Po raz drugi na Kubalonce, rozdzielone będą oba style. Po raz drugi w historii cyklu zawodnicy pobiegną tą samą trasą, ale nie o tej samej porze. O godz. 11.00 wystartuje styl klasyczny i dopiero gdy na metę dobiegnie ostatni zawodnik, na trasę wyruszy ratrak, wyrówna ją i wtedy, ok. godz. 13.00 nastąpi start wyścigu stylem dowolnym.

I jeszcze o rywalizacji medyków. W ramach niedzielnego SNS-a odbędą się XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Narciarstwie Biegowym.

Zawody oczywiście zgodnie z regulaminem SNS, z dodatkowymi kategoriami wiekowymi: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn, oraz grupy wiekowe: do 35 roku życia, 36-45 lat, 46-55 lat, 56 lat i więcej.

Zapisy na MP lekarzy, tak jak do każdych kolejnych zawodów SNS, na portalu dataposrt.pl: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155

W przypadku rejestracji należy wybrać, jako kategoria dodatkowa: Bieg Lekarzy

Kontakt do biura zawodów:

Wypożyczalni Kubalonka – tel. 607 371 350, 607 377 834,

e-mail: wypozyczalniakubalonka@wp.pl

Przypominamy, że opłaty startowe wnoszone przez internet, są przelewane na konto organizatora poszczególnych biegów, w tym przypadku: Bank ING ŚLĄSKI, Wojciech Cieślar, 43-460 Wisła, ul. Kopydło 79. Nr rachunku: 58 1050 1096 1000 0022 9099 6418.

Przypominamy także, że kto ma już numer i chip startuje na nim przez cały sezon.

Zdjęcia Amer Sports

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te