Kolejne Perły Małopolski za nami - BiegiGorskie.pl

Kolejne Perły Małopolski za nami

W ostatnią niedziele prawie 400 zawodników rywalizowało na trasach poprowadzonych w okolicach Zawoi i Babiogórskiego Parku Narodowego.

Zawodnikom towarzyszył tym razem majestatyczny widok masywu Królowej Beskidów.

Rywalizację jak zawsze rozpoczęły dzieci.

perly2
image-12873

I jak zwykle emocji było co niemiara. Po zawodach dla najmłodszych do startu przystapili nieco starsi biegacze i zawodnicy Nordic Walking.

perly4
image-12874

Punktualnie o godzinie 12.00 nastapił start do zawodów na dystansach 3 km, 10 km oraz 21 km. Przygotowane trasy były wymagające i selektywne, ale bardzo różnorodne co do nawierzchni jak i ukształtowania terenu. Był asfalt, leśne ścieżki, potoki i łąki. Były zarówno ostre podbiegi, szybkie zbiegi oraz kilka płaskich odcinków. Ale przede wszystkim zawodnikom towarzyszyła piękna przyroda i niesamowite panoramy na Babią Górę i jej otoczenie. Całości okrasiła słoneczna pogoda i przyjemna temperatura – idealne warunki do walki na trasie kolejnej z Pereł Małopolski.

perly1
image-12875

Od samego początku mocne tempo narzucili biegnący na 10 km reprezentant Zawoi Grzegorz Hajda oraz liderzy cyklu na 21 km Kapcer Piech i Adam Długosz.

Po trzech kilometrach asfaltowej trasy przez Zawoję zawodnicy opuścili zabudowania, a trasa malowniczo wiła się w dół i w górę w Babiogórskim Parku Narodowym. Pierwszym poważnym wyzwaniem był 800 metrowy podbieg na siódmym kilometrze trasy, gdzie w gęstym lesie trwała nieustanna walka ze sobą i rywalami.

perly5
image-12876

Po zdobyciu Starego Gronia było już łatwiej. Kolejne kilometry to szybki odcinek w dół, który nie sprawiał większych trudności. Tak minęła niemal połowa dystansu półmaratońskiego i zawodnicy biegnący na 10 km mogli cieszyć się na mecie. Pozostali rozpoczynali kolejną część trasy, która poprowadzona została przez malownicze lasy oraz łąki Beskidu Makowskiego.

perly6
image-12877

Biegacze wybiegli kamienistą drogą na Magurkę, by biegnąc przez jej widokowe hale odwiedzić na chwilę województwo śląskie. Ostatnie kilometry to zróżnicowane zbiegi w kierunku Zawoi i płaskie odcinki przez tą najdłuższą wieś w Polsce.

perly3
image-12878

Ostatecznie linię mety półmaratonu pierwsi minęli Kacper Piech z Białej Podlaski, a wśród kobiet Agnieszka Pudełek z Brzeska.

Na 10-cio kilometrowej trasie najszybsi byli Aleksandra Firek z Jordanowa i Grzegorz Hajda z Zawoi.

Zawody na dystansie 3km na pierwszych miejscach ukończyli wśród kobiet ex aequo Kinga Załazińska i Justyna Nowak oraz  Piotr Firek – wszyscy z UKS DELTA Jordanów .

Rywalizacje w Nordic Walking na 10km wygrała para zawodników z Kościeliska Władysława Wojnar i Franciszek Fatla a na dystansie 3km Małgorzata Bachleda z Zakopanego i Czesław Hodur z Libiąża.

perly7
image-12879

Zawody zostały zorganizowane dzięki pomocy i wsparciu Urzędu Gminy Zawoja, Oshee, Parku Wodnego w Krakowie, Beskid.tv i restauracji Tabakowy Chodnik w Zawoi.

Kolejne zawody z cyklu Perły Małopolski już 20 października 2013r. w Rabce-Zdrój.

Pełne wyniki:

->21km<-

->10km<-

->3km<-

Galeria:

->Galeria<-

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*