Skrzyczne i okolice. Paragliding w Beskidach - BiegiGorskie.pl

Skrzyczne i okolice. Paragliding w Beskidach

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby które zgłosiły się na czesko – polski Paragliding w Beskidach 2013 na drugie spotkanie. Tym razem spotykamy się po polskiej stronie a dokładniej w Szczyrku pod górą Skrzyczne. Dokładny program spotkania oczywiście jest zależny od kierunku wiatru i zachmurzenia, ale wstępnie planujemy latanie ze Skrzycznego lub przemieszczenie się na górę Żar.

Zbiórka: Sobota 31.08.2013 godzina 8:00 pod kolejką linową na Skrzyczne, przywitanie i informacje o realizowanym projekcie.

Mapa (miejsce spotkania): link

Program:

Zainteresowani paralotniarstwem – trening na łączce.

Staramy się mieć przygotowaną dla was wystarczającą ilość kompletów paralotniowych.

Sobota – z miejsca zbiórki o godzinie 9:00 wraz z naszymi instruktorami przemieścicie się na łąki w okolicach Buczkowic. Trenować będziemy do godziny 17:00. W przerwie pojedziemy na obiad. Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności samodzielnych startów oraz kontroli paralotni.
Powrót pod stację kolejki linowej planowany jest na godzinę 18:00.

Niedziela – zbiórka godzina 10:00 pod kolejką linową. Program treningowy będzie podobny do sobotniego. Planowane zakończenie szklenia praktycznego „Nauka startów, kontrolowania paralotni” godzina 17:00.

Program dla pilotów

Sobota – zachodni kierunek i zachmurzenie prawdopodobnie przeniesie nas na start z Żaru – miejsce do latania w pobliżu miejscowości Międzybrodzie Żywieckie (20 km od Szczyrku). Jeżeli jednak wiatr będzie czystym zachodem możemy pokusić się o start ze Skrzycznego (startowisko jest niewielkie i wymaga pewnych umiejętności).
Powrót pod stację kolejki linowej jest planowany na godzinę 18:00.

Niedziela – w założeniu plan jest identyczny jak w sobotę i uzależniamy go od prognozy pogody. W razie niesprzyjającej aury mamy przygotowany zestaw wykładów na tematy zaskakujących i niebezpiecznych zdarzeń podczas lotu oraz aktywnego pilotażu.

Program dla PPG
Częścią naszych spotkań jest zmapowanie beskidzkich miejsc do latania i druk Przelotowego przewodnika dla paralotniarzy. W sobotę rano otrzymacie mapki terenu i umówimy się na wspólną motorową trasę. Ustalone miejsca będzie trzeba udokumentować, więc zabierzcie ze sobą fotoaparaty. Najlepsze zdjęcia wykorzystamy w przewodniku. Zgłoście nam, że przyjedziecie. Opracujemy wspólny plan porannych i wieczornych lotów.

Wykłady dla pilotów
Mamy dla was przygotowane wykłady na temat perfekcyjnych startów, aktywnego pilotażu, niebezpiecznych sytuacji podczas lotu, beskidzkich terenów do latania i popularnych tras przelotowych. Czas i miejsce wykładów będziemy określać podczas dnia w zależności od pogody.

Zainteresowani lotami tandemowymi
Dla zainteresowanych lotami tandemowymi istnieje możliwość rezerwacji tandemu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny z Dagmarą +420 773 296 773.

Zakwaterowanie:
Będziemy spać na szczycie góry Skrzyczne w Schronisku PTTK. Z tego miejsca można zobaczyć malownicze krajobrazy Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Babią górę, Czantorię Wielką i nawet tarty.

Informacja dla osób chcących zostać na noc w schronisku na szczycie góry Skrzyczne:
Kolejka działa do godziny 19:00 i nie dojeżdża do samego schroniska. Od stacji końcowej do szczytu czeka was przyjemny spacer około 25 minut.

Cena noclegu (pokoje 2,4,5,6 osobowe)
– pokój 50 zł/osoba/noc
– karimata, śpiwór 15 zł/osoba/noc
– namiot 10 zł/osoba/noc

Osoby zainteresowane noclegiem które jeszcze nie zgłosiły nam chęci zakwaterowania w schronisku prosimy o niezwłoczny kontakt +48 604 98 2001 lub radek@elspeedo.cz

Czekamy na spotkanie z wami

Dalibor Carbol i instruktorzy

Spotkania są realizowane w ramach mikroprojektu Czesko Polski Paragliding w Beskidach finansowany z OPPS CZ-PL 2007–2013, funduszy mikroprojektu Euroregion Beskidy.

cz-pl

 

Napisane przez

Radosław Kuczyński

Pilot www.elspeedo.pl