Czesko – Polskie spotkanie w Beskidach - BiegiGorskie.pl

Czesko – Polskie spotkanie w Beskidach

24 – 25.08.2013 – Łysa góra i okolice

Pierwsze z tegorocznych czesko – polskich spotkań w Beskidach mamy za sobą. Widząc radość na waszych twarzach wiem, że nasze 2 dniowe spotkanie udało się w pełni.

Całą sobotę rewelacyjnie lataliśmy na Javorniku, a w niedzielę dla wszystkich, którzy wcześnie wstali przygotowaliśmy poranny spacer na wschód słońca na Łysej górze. Na szczycie rozłożyliśmy paralotnie i jako jedni z pierwszych w historii wystartowaliśmy z południowo-wschodniego zbocza w kierunku doliny Krásné. Dalibor wystartował w tandemie jako pierwszy z reporterem z Radiožurnálu, który niewątpliwie przeżył niezwykłą przygodę.

Po powrocie z latania z Łysej góry mieliśmy wykład na temat terenów do latania i możliwości przelotowych w Beskidach. Po wykładzie przenieśliśmy się do Palkovic i trenowaliśmy starty i loty z małego przewyższenia.

Równolegle z naszym programem swobodnie latających pilotów grupa zainteresowanych paralotniarstwem trenowała na łączkach a piloci PPG fotografowali okoliczne tereny.

Dziękujemy za doskonałą frekwencję i pogodną atmosferę a w najbliższą sobotę (31.08.2013) zapraszamy was na spotkanie na górze Skrzyczne. Już niebawem opublikujemy dokładny program naszego drugiego spotkania.

Serdeczne pozdrowienia
Dalibor, Paweł, Radek, Dagmara i całe El Speedo

Spotkania są realizowane w ramach mikroprojektu Czesko Polski Paragliding w Beskidach finansowany z OPPS CZ-PL 2007–2013, funduszy mikroprojektu Euroregion Beskidy.

cz-pl
image-12842

1_ceskopolsko_2013_223
image-12843

 

Napisane przez

Radosław Kuczyński

Pilot www.elspeedo.pl