Silesian Highland Marathon - BiegiGorskie.pl

Silesian Highland Marathon

Wciąż niższe kwoty wpisowego na SHM!

Już 11 maja odbędzie się kolejna edycja Silesian Highland Marathon, czyli Maratonu Wyżyny Śląskiej, z centrum zawodów w Nowej Wsi (gmina Mierzęcice). Wciąż obowiązują jeszcze niższe kwoty wpisowego, więc warto to wykorzystać i zapisać się już teraz.

Impreza powstała trzy lata temu i była promowana jako pierwszy maraton o charakterze górskim na polskich wyżynach. Zwycięzcą pierwszej edycji został sam Robert Faron, jednak nawet on nie zdołał uporać się z trasą w czasie poniżej 3 godzin, co pokazuje jej trudność. Wprawdzie pierwsza edycja była rozgrywana w samym środku lata, jednak biegacze zgodnie podkreślali, że poziom zawodów porównywalny jest z biegami górskimi o znacznie większej sumie podbiegów.

Wszystko to za sprawą piasku, trawiastych pól, ściółki leśnej, czyli prawdziwych naturalnych przeszkód, jakie towarzyszą każdemu biegaczowi trailowemu. Tutaj można zmierzyć się ze szczególnym charakterem śląskiej przyrody. Sam udział w zawodach i ich ukończenie gwarantuje wyjątkowe wspomnienia i emocje. Przebiegnięcie maratonu jest świadectwem dużej wytrzymałości i siły mentalnej, daje jednak wielką satysfakcję i rekompensuje godziny spędzone na treningach.

W tym roku zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 44, 22 i 11 kilometrów. Miejmy nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na rekordowe wyniki – w maju temperatura powinna temu sprzyjać. Zawody mogą jeszcze uatrakcyjnić kolorowe łąki mleczy, chabrów i maków. Organizatorzy liczą to, że jak najwięcej osób z całej Polski podejmie wyzwanie i pomimo coraz większej konkurencji wśród imprez biegowych odwiedzi to wyjątkowe miejsce na mapie, jakim jest Wyżyna Śląska.

Zgłoszenie i wpisowe do 7 maja 2019 r.:

Silesian Highland Marathon – 79 zł
Silesian Highland Half Marathon – 59 zł
Silesian Highland 10 km – 39 zł

INFO:
http://silesianhighland.com/
https://www.facebook.com/SilesianHighlandMarathon/

ZAPISY:
http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/739/silesianhighlandmarathoniv.html

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*