Klasy sportowe w biegach górskich 2011

Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Puchacza (PZLA), człowieka od lat oddanego naszej dyscyplinie i ściśle związanego z polskimi biegami górskimi (gdyby jeszcze ktoś tego nie wiedział 😉 otrzymaliśmy zasady przyznawania klas sportowych w 2012 roku, oraz wykaz biegów w Polsce i za granicą na których te klasy sportowe można uzyskiwać.

Większość z wymienionych tu biegów jest także wyróżnionych kategorią S i M w Lidze Biegów Górskich, co dodatkowo podnosi ich prestiż i powinno was zmobilizować do startu w tych najwyższej rangi imprezach.

Wszystkie klasy honorowane są przez Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) … pod warunkiem … posiadania opłaconej (czyli ważnej) licencji.

Klasy sportowe (potwierdzone przez PZLA) szczególne znaczenie mają dla zawodników młodszych oraz tych zrzeszonych w klubach sportowych, w których bardzo często od posiadanej klasy sportowej uzależniona jest rodzaj i wysokość wsparcia dla danego zawodnika.

Oprócz tego klasy sportowe są rodzajem wyróżnienia dla zawodnika i uznaniem jego osiągnięć sportowych w Polsce i na arenie międzynarodowej.

Oto szczegóły:

-> Klasy sportowe 2012 <-

-> Wykaz zawodników z klasami sportowymi uzyskanymi w 2011 r. <-

Post navigation

W Jakuszycach zima na całego

Zakończenie Biegu Piastów nie oznacza zakończenia ścigania na biegówkach w naszym kraju. W niedzielę w Jakuszycach…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te