Powiedz jak bardzo tego chcesz ? - BiegiGorskie.pl

Powiedz jak bardzo tego chcesz ?

Tak jak narzędziem drwala jest piła, tak dla człowieka pragnącego osiągnąć swój cel jest nim motywacja.

Za oknem wiosna budzi do życia zieleń traw i liści. Zwiastuje nowy początek, sezon nowych możliwości. Wraz z budzącym się życiem wnosi ożywczy powiew świeżości i nadziei.

Od kilkunastu dni wraz z rodziną obserwujemy fenomen życia i rozwoju na własnym parapecie. W przyjaznym gruncie wygodnej skrzynki, obficie skropione wodą zamieszkało sobie nasionko fasoli. Pośród nasionek pietruszki, koperku i cebulki prześcignęło sąsiadów w pędzie do życia. Z ciemnej ziemi wykiełkowało nieśmiałą zielenią już na drugi dzień przeganiając licznych sąsiadów. Od pierwszego listka oczywiste stało się, że ekspansją rozwoju przewyższa daleko otaczające je rośliny. Wykiełkowało dorodnie liść po liściu, ciesząc oczy dzieci i dorosłych. Naturalnie wspięło się po przygodnym sznurku. Całą przestrzenią swych szerokich, unerwionych liści nastawione na światło ozdobiło pokój wdzięcznym kształtem. Każdego dnia budziło nas niespodzianką- kolejnym kwiatem, pierwszym strąkiem, mnogością owoców, wytrwałością wzrostu. Przede wszystkim jednak napełniało zdumieniem i zadumą nad niesamowitym potencjałem życia i rozwoju uśpionym dotychczas w małym, niepozornym, białym nasionku.

Ty też, Drogi czytelniku i czytelniczko jesteś takim nasionkiem, być może jeszcze nie w pełni obudzonym do swojej totalnej ekspansji i rozkwitu. Każde nasiono marzy w ukryciu o nowym, pełnym soków i wilgoci życiu. Czy potrafisz sobie wyobrazić jak potężne siły życia tkwią w Tobie, który/która jesteś o wiele potężniejszy/a, niż to małe ziarenko fasoli?Postanów dzisiaj obudzić ten uśpiony potencjał. Podlej go obficie siłą swoich pragnień i marzeń. Doglądaj troskliwie każdego dnia. Ciesz się każdym centymetrem wzrostu. Nastaw umysł swój na światło dobrych myśli i pozytywnych ludzi. Skieruj swój wzrok tam dokąd chcesz dojść. Miarą Twojego wzrostu niech będzie siła pragnienia. Jak bardzo tego chcesz?Czy wiesz już, że w konfrontacji przeszkody z życiem wygrywa życie? Pozwól, aby siły rozwoju poniosły Cię tam gdzie zawsze chciałeś/chciałaś być- w Twoje indywidualne miejsce na szczycie.

Życzę radości z rozwijania swojego potencjału!
Aneta Ząbczyńska

Napisane przez

Krzysztof Szwed

1 komentarz to “Powiedz jak bardzo tego chcesz ?”

  1. Carlotta pisze:

    Dobre słowa Wpisałem w google prcauj nad sobą i znalazłem ten artykuł. Podzielam Twoje podejście, wymaga trochę pracy nad sobą, ale warto. Kiedyś czytałem fajną książkę Chcę, mogę, osiągnę pokazującą, że można samemu wpłynąć na rzeczy, ktf3re wydawałoby się, że są zwykłym przypadkiem/losem(/przeznaczeniem? nie lubie tego słowa;]).Pozdrawiam i napewno tu kiedyś jeszcze zajrze:)

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*