TRAILteam rozpoczyna nowy sezon - BiegiGorskie.pl

TRAILteam rozpoczyna nowy sezon

Przez lata grupa zawodników zespołu Speleo startowała z dużym powodzeniem w rajdach przygodowych rozgrywanych w różnych częściach globu. W jego miejsce powstał TRAILteam, który rozwinął swoją działalność na wiele innych dyscyplin: maratony MTB, triathlon, adventure racing, biegi trailowe, górskie i ultra, ekstremalne próby sportowe w wysokich górach.

W tym sezonie w szeregach zespołu pojawi się wielu utalentowanych sportowców. Panie z rowerowego KTM TRAILteam – Justyna Frączek, Natalia Dubaj i Dorota Kwiatkowska – będą się ścigać w renomowanych imprezach MTB Marathon w: Murowanej Goślinie, Złotym Stoku, Wałbrzychu, Karpaczu, Stroniach Śląskich, Ustroniu, Korbielowie, Zawoi, Piwnicznej i w Istebnej.

Wystartują również w wieloetapówkach: Beskidy MTB Trophy, Sudety MTB Challenge i Carpathia MTB Venture.

Magdalena Derezińska-Osiecka i Przemysław Sobczyk są zawodnikami kadry Polski w skialpiniźmie. W sezonie letnim, wspólnie z Kasią Zając będą tworzyć DYNAFIT TRAILteam i startować w biegach górskich, trailowych i ultra.

Czym dystans dłuższy, a przewyższenie większe, tym lepiej. W ich obszernym kalendarzu startowym, poza wieloma ciekawymi imprezami w kraju, można też znaleźć chyba najbardziej obsadzone przez światową czołówkę zawody sezonu – 83-kilometrowy bieg Transvulcania na La Palmie. Start już za kilka tygodni.

W tym sezonie Kasia spróbuje też swoich sił w triatlonie. Trzon BRIKO TRAILteam będzie jednak stanowił Artur Kurek, którego celem jest klasyfikacja na Mistrzostwa Świata w triatlonowym Ironmanie na Hawajach. Artur lubi duże wyzwania więc należy założyć, że podczas zawodów klasyfikacyjnych Iroman w Zurichu osiągnie swój cel.

Chyba najwyżej stawia sobie poprzeczkę SALEWA TRAILteam biorący udział w zawodach adventure racing. Zdobyli już 5. miejsce Mistrzostw Świata w rajdach przygodowych, ale ambicje mają większe.

Czy Justyna Frączek, Maciej Mierzwa, Maciek Dubaj i Łukasz Warmuz zdołają w tym roku poprawić ten najlepszy w historii polskich startów wynik?

TRAILteam to nie tylko zespół wyczynowców. Może go reprezentować właściwie każdy. Ekipa często udostępnia darmowe wpisowe na różne zawody sportowe. Organizuje też grupy treningowe, w których można wspólnie trenować pod okiem doświadczonego trenera. Póki co, taka możliwość istnieje w Poznaniu i Żyrardowie pod Warszawą, ale zespół przygotowuje kolejne grupy. Wiele filmów instruktażowych z treningów i zawodów można znaleźć na profilu YouTube zespołu.

Więcej informacji na: trailteam.pl

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*