Izerska Wielka Wyrypa coraz bliżej

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Izerskiej Wyrypy.Tegorocznym gospodarzem imprezy będzie miasto Świeradów-Zdrój. To maleńkie miasteczko położone w samym sercu Gór Izerskich, słynące nie tylko z pięknego otoczenia, ale także wyjątkowego mikroklimatu, który ściąga tu kuracjuszy z całej Europy. Takie usytuowanie bazy oznacza jedno: tegoroczna edycja będzie prawdziwą górską wyrypą!

izerska baner

Ścieżki, po których często poruszasz się tylko ty sam. Wokół mnóstwo soczystej zieleni i kojący zapach świerków. Wszystko okraszone odrobiną błota, które urozmaica sielski krajobraz. Do tego słyszalny raz blisko, raz z oddali śpiew ptaków i odgłosy gdzieś tętniącego życia ludzi… W takiej scenerii rozgrywa się jeden z najlepszych rajdów na orientację w Polsce – Izerska Wielka Wyrypa.

IzerskaWyrypa M-Strojny 066male

Zapisy już trwają, a sama impreza odbędzie się w dniach 21 – 23 sierpnia. Jej bazą będzie górskie uzdrowisko Świeradów-Zdrój.
Umiejscowienie bazy zawodów mówi samo za siebie – to będzie prawdziwie górski rajd. Gratka dla wszystkich tych, którzy nie lubią, kiedy jest zbyt łatwo!

IzerskaWyrypa M-Strojny 955male

Biegacze i piechurzy tradycyjnie do wyboru mają trzy trasy. Najdłuższą trasę – 100 km – powinni wybrać ci, którym marzy się tytuł Mistrza Polski. Na tej trasie bowiem rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

IzerskaWyrypa M-Strojny 368male

Kolejne trasy mają odpowiednio 50 i 25 km. Ostatnia z nich skierowana jest szczególnie do tych osób, które swoją przygodę z bieganiem na orientację dopiero zaczynają.
Rowerzyści wyboru mają nieco mniej. Muszą zdecydować się na jedną z dwóch tras: o długości 150 lub 75 km.

IzerskaWyrypa M-Strojny 877male

Zapisując się na Izerską Wielką Wyrypę warto pamiętać, że to rajd na orientację. Oznacza to w praktyce, że poza szybkością i dobrą kondycją musimy świetnie orientować się w terenie, a czytanie mapy powinniśmy mieć w jednym palcu.

IzerskaWyrypa M-Strojny 374male

Jeśli nie jesteście jeszcze specjalistami w tej dziedzinie – wybierzcie najkrótsze trasy. Możecie także wybrać się na ok. 10 km Trasę Rodzinną – zaprojektowaną specjalnie z myślą o całych rodzinach. Przebiegnie ona przez teren miasta Świeradów-Zdrój.

IWW_2015_m (1)

Szczegółowe informacje o imprezie znajdziecie na stronie www.izerskawyrypa.org

Zapraszamy!

Zdjęcia: Monika Strojny

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te