3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc

Wystarczy trzy razy wbiec na Śnieżkę, żeby „zaliczyć” Mont Blanc. Nie trzeba jechać za granicę i spać w drogich kurortach. Karpacz też oferuje porządne górskie bieganie. Do wyboru także Śnieżka x 1 lub Śnieżka x 2.
Druga edycja biegu 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc odbędzie się już 4 lipca 2015r  w Karpaczu.

W tym roku zawody 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc dodatkowo zaliczane będą do Pucharu Skyrunning czyli współzawodnictwa w najtrudniejszej odmianie biegów górskich.

Przypomnijmy co nas czeka:

sniezka

3 Dystanse:
MINI – 17 km (1 x Śnieżka)
ŚREDNI – 33 km (2 x Śnieżka)
ULTRA – 57 km (3 x Śnieżka)

MINI
Najkrótszy dystans – 17 kilometrów, czyli jednokrotne wbiegnięcie na Śnieżkę (i powrót). Na tej trasie uczestników czeka w sumie 1000 metrów przewyższenia. Na pokonanie całego dystansu mają 3,5 godziny. Przebieg trasy: centrum Karpacza – Krucze Skały – czarnym szlakiem przez Sowią Dolinę do Sowiej Przełęczy – czarnym szlakiem obok schroniska Jelenka do Drogi Jubileuszowej – szczyt Śnieżki – Drogą Jubileuszową (szlak niebieski) do Domu Śląskiego (punkt odżywczy) – czarnym szlakiem (Śląska Droga) do Kopy – Biały Jar – Dolna Staja Wyciągu na Kopę (Rozdroże Łomnickie) – centrum Karpacza.

mini
ŚREDNIA
Druga trasa do wyboru, czyli 2 x Śnieżka, to dystans 33 kilometrów i 2000 metrów przewyższeń. Limit czasu dla uczestników to 7 godzin. Pierwsza część trasy polega na pokonaniu dystansu MINI (należy ją pokonać maksymalnie w 3,5 godziny). Później zawodnicy wracają do punktu startu/mety i dalej biegną następująco: centrum Karpacza – Rozdroże Łomnickie – szlak czerwony do schroniska „Nad Łomniczką” – szlakiem czerwonym przez Kocioł Łomniczki – Dom Śląski (punkt odżywczy) – szlak czarny (zakosami) na Śnieżkę – Droga Jubileuszowa (szlak niebieski) do Domu Śląskiego (punkt odżywczy) – czarnym szlakiem (Śląska Droga) do Kopy – Biały Jar – Dolna Staja Wyciągu na Kopę (Rozdroże Łomnickie) – centrum Karpacza.

średni
ULTRA
Najdłuższy dystans, czyli trzykrotne wbiegnięcie na Śnieżkę, to 57 kilometrów i 3000 metrów przewyższeń. Zawodnicy mają na to zadanie 10,5 godziny. Każdy z trzech etapów ma swój osobny limit czasowy – 3,5 godziny. Dwa pierwsze etapy to pokonanie dystansu średniego (w tym mini), a na trzecim etapie trasa ma następujący przebieg: centrum Karpacza – Rozdroże Łomnickie – szlak żółty (dawny tor saneczkowy) – Strzecha Akademicka – Dom Śląski (punkt odżywczy), szlak czarny (zakosami) na Śnieżkę – Droga Jubileuszowa (szlak niebieski) do Domu Śląskiego (punkt odżywczy) – czarnym szlakiem (Śląska Droga) do Kopy – Biały Jar – Dolna Staja Wyciągu na Kopę (Rozdroże Łomnickie) – centrum Karpacza.

ultra
Jak widać po opisie tras – poszczególne wbiegnięcia na Śnieżkę będą poprowadzone innymi trasami, co sprawi, że uczestnicy najdłuższego dystansu za każdym razem będą odkrywać nowe miejsca. Na trasie dostępne będą dwa punkty odżywcze – jeden przy schronisku Dom Śląski, drugi w centrum Karpacza (przy starcie/mecie). Na punktach dostępne będą napoje i przekąski (owoce, ciastka). Będzie tez można we własnym zakresie korzystać z oferty mijanych po drodze barów i schronisk.

bg11

Na trasie będzie się też znajdować sześć punktów kontrolnych (w tym jeden na starcie/mecie, pozostałe: Schronisko Jelenka, Śnieżka, Dom Śląski, Kopa – Schronisko nad Łomniczką, Strzecha Akademicka), w których sędziowie muszą widzieć numery startowe uczestników.

bg21
W ramach opłaty startowej każdy uczestnik ma zapewnione oznakowanie trasy, opłatę wstępu do Karkonoskiego Parku Narodowego, elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie medyczne oraz GOPR, napoje i przekąski na trasie. Najlepsi otrzymają puchary, dyplomy i nagrody. A wszyscy jak to określił organizator mega wypasiony pakiet 🙂

buff  koszulka

szarfa

bg61

W zeszłym roku odbyła się pierwsza edycja imprezy. Dystans ULTRA pokonało 59 osób, w tym 5 kobiet. Najszybszy był Daniel Chojnacki z czasem 5:39:42, a wśród pań triumfowała Barbara Muzyka z czasem 7:52:26.

fot3

Na dystansie ŚREDNIM finiszowało 49 osób, w tym 9 kobiet. Wygrał Piotr Hercog z czasem 3:11:45, a pierwszą panią była Magdalena Derezińska-Osiecka z czasem 4:24:11.

3xsniezka

Dystans MINI ukończyło 117 osób, w tym 32 panie. Zwyciężył Mateusz Bartela z czasem 1:47:15, a najszybsza kobieta była Agnieszka Kruszewska-Senk z czasem 2:00:37.

rfoto13

Uwaga: W dniu zawodów, już od godziny  08:30 na stronie http://www.nazywo.karpacz.pl/ relacja na żywo!

Więcej informacji na stronie: www.3razysniezka.pl oraz fb zawodów: https://www.facebook.com/3razysniezka?fref=ts

zdjęcia: Tomek Gadomski

 

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te