TriCity Trail już w niedzielę

12 lipca na trasie z Gdańska do Wejherowa odbędzie się pierwsza edycja górskiego biegu ultra w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – TriCity Trail. Zawodnicy będą mieć do pokonania ponad 80 km. Dodatkowym dystansem będzie terenowy półmaraton, którego trasa będzie zaczynać i kończyć się w Wejherowie. Zapisy kończą się w środę, 8 lipca. W obu biegach wystartuje łącznie blisko 500 zawodników.

TriCity Trail 80+

To bieg dla biegaczy z dużym doświadczeniem. Dystans 80 km i przewyższenia + 1730/-1830 sprawiają, że bieg ma charakter górski. Każdy, kto dotrze do mety przed zakończeniem limitu czasu (13 godzin) zdobędzie 2 punkty kwalifikacyjne prestiżowej imprezy, w której start jest marzeniem wielu biegaczy – Ultra-Trail du Mont Blanc 2016.

ultra_profil

Start dystansu ultra zaplanowany jest na godz. 5:00 w Gdańsku, przy wejściu do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy ulicy Harfowej (okolice węzła „Gdańsk Lotnisko” na obwodnicy Trójmiasta). Podczas biegu zawodnicy odwiedzą rejony Gdyni, Sopotu i Rumi przebiegając m.in. przez malownicze Lasy Oliwskie i Sopockie. Na trasie biegu mija się również rezerwaty przyrody – Źródliska w Dolinie Ewy, Kacze Łęgi oraz Cisowa. Trasa składa się z kilkudziesięciu podbiegów i zbiegów – zupełnie inaczej niż w przypadku zawodów ultra w górach, gdzie do pokonania jest zazwyczaj „tylko” kilka solidnych podejść. Meta zawodów będzie zlokalizowana w Parku Miejskim im. Majkowskiego w Wejherowie. Organizatorzy spodziewają się, że zwycięzca pokona trasę w czasie ok. 6-6,5 godziny. Faworytem zawodów jest zwycięzca sobotniego Supermaratonu Gór Stołowych – Artur Jabłoński z Warszawy.

TriCity_Trail_informacja_prasowa_8_07_2015_1_fot.Piotr_Dymus

TriCity Trail Półmaraton

Półmaraton zostanie rozegrany na pętli w okolicy Wejherowa. Start jest zaplanowany na godzinę 9:00 – przy ulicy Zamkowej w okolicy Parku Miejskiego w Wejherowie. Meta – w samym parku.

polmaraton_profil

Ten bieg będzie miał charakter raczej przełajowy niż górski, bowiem przewyższenia to +280/-280. Limit czasu to 3 godziny 30 minut.

TriCity_Trail_informacja_prasowa_8_07_2015_Artur_Jablonski_fot.Piotr_Dymus

CITY TRAIL Junior

W ramach imprezy odbędą się również biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach: 300 m, 600 m, 1 km, 2 km. Zawodnicy będą podzieleni na 6 kategorii wiekowych. Zapisy będą odbywać się 11 i 12 lipca w biurze zawodów. Pierwsza kategoria wystartuje o godz. 9:15.

TriCity_Trail_informacja_prasowa_8_07_2015_4_fot.Piotr_Dymus

Biuro zawodów
Zawodnicy startujący na dystansie 80 km mogą odebrać pakiety startowe w sobotę, 11 lipca w godz. 12:00-20:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344). O godz. 20:00 odbędzie się obowiązkowa odprawa przed biegiem na dystansie ultra.
Półmaratończycy oraz dzieci i młodzież będą mogli zgłosić się do biura zawodów również w niedzielę, 12 lipca od 7:30. Dla półmaratonu biuro zawodów zostanie zamknięte o 8:30. Zapisy do biegów dzieci potrwają do 9:30. Niedzielne biuro zawodów będzie zlokalizowane w Parku Miejskim w Wejherowie.

TriCity_Trail_informacja_prasowa_8_07_2015_3_fot.Piotr_Dymus

Pokaz filmów i koncert
Dzień przed TriCity Trail – 11 lipca (o godz. 17:30 w szkole w Wejherowie, w której będzie także biuro zawodów) zawodnicy startujący w imprezie będą mogli wziąć udział w pokazie filmów o bieganiu ultra w ramach cyklu Trails in Motion. To coroczny pokaz, który odbywa się w ponad 30 krajach na całym świecie. W Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się po raz pierwszy. Wybrane filmy świetnie przekazują piękno i sens biegania w terenie. Repertuar pokazu jest dobierany bardzo starannie. To przede wszystkim wysokiej jakości filmy dokumentalne. W tegorocznej edycji wyświetlonych zostanie 9 produkcji. Nie zabraknie niesamowitych widoków i co najważniejsze prawdziwych, inspirujących historii.

Trailer do obejrzenia tutaj: http://www.trailsinmotion.com/

Z kolei w dniu imprezy, w amfiteatrze Parku Miejskiego w Wejherowie odbędzie się koncert Glass Ballerina. Zespół powstał w 2010 roku. Pochodzi ze Śląska, gra alternatywny rock. Koncert  rozpocznie się o godz. 14.

Jeden utworów zespołu:

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Grand Prix Poznania – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Szczegółowe informacje o TriCity Trail oraz mapy biegów znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl

logo

Justyna Grzywaczewska, PR manager

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te