Interferie RUN – półmaraton górski

Z punktu A do punktu B, bez powrotu na miejsce startu, a do tego przez góry! Zapraszamy na bieg jakiego jeszcze nie było. Kiedy? Już w najbliższą sobotę, 11 czerwca. Start: hotel Bornit w Szklarskiej Porębie, godz. 11:00.

Punktem „A” będzie w tym przypadku Szklarska Poręba, punktem „B” Świeradów – Zdrój. Trasa półmaratonu będzie wiodła przez Góry Izerskie. Start znajdzie się przy Interferie Sport Hotel Bornit a meta przy Interferie Aquapark Sport Hotel (dawniej „Malachit”).

1

I tu nie ma wątpliwości jak brzmi nazwa biegu – Interferie RUN. Od lat ta hotelowa marka kojarzona jest ze sportem i aktywnym wypoczynkiem. Oba górskie hotele tej sieci oddalone są od siebie o 21 km, stąd pomysł na organizację jedynego w swoim rodzaju biegu. Inerferie RUN jest jednocześnie kolejnym biegiem zaliczanym do klasyfikacji cyklu biegowego Runner’s World Super Bieg.

DSC_9605

W zawodach wystartować może każdy amator górskiego biegania. Dla tych, który nie czują się mocni na dystansie półmaratonu, organizatorzy przygotowali również bieg na 10 km z Rozdroża Izerskiego. Trasy obu biegów zostały poprowadzone przez najciekawsze partie Gór Izerskich. Są niezwykle malownicze, szerokie i szybkie – w sam raz na życiówki.

DSC_9235

Tradycyjnie, każdy kto debiutuje w cyklu Runner’s World Super Bieg w pakiecie startowym otrzyma koszulkę. Poza nią w pakietach czekają funkcjonalne biegowe upominki.

DSC_2215

Warto dodać, że każdy uczestnik będzie mógł po biegu skorzystać z atrakcji parku wodnego w hotelu Malachit. Dodatkowa klasyfikacja biegu Interferie RUN związana będzie z rywalizacją hutników i górników w ramach „Biegu 55 –lecia spółki KGHM”.

DSC_8582

Na trasie obu biegów rozmieszczone będą punkty odżywcze z wodą, napojem izotonicznym i owocami. Na mecie na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek i pamiątkowy medal.

DSC_8932

Zawodnicy obu biegów zostaną przewiezieni ze Świeradowa na linię startu autobusami. Meta, biuro zawodów i miasteczko biegu będą się znajdować przy hotelu Malachit w Świeradowie. Tam również odbędzie się ceremonia dekoracji. Na biegowej mapie Dolnego Śląska i w kalendarzach biegaczy robi się coraz ciaśniej – jednak formuła Interferie Run, ciekawa trasa i atrakcje dla zawodników z pewnością przyciągną niejednego zajętego biegacza.

DSC_8606

Organizatorem biegu Interferie RUN jest firma Grabek Promotion.

sb-stopka-2016-1

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te