Następny etap projektu Elbrus – Zatorska

Izabela Zatorska zdobyła drugie miejsce w zawodach Karpaty Run – Bieg na Howerlę (2061 m n.p.m.) na Ukrainie z wynikiem czasowym 1h13m. Trasa wynosiła 8 kilometrów a przewyższenie – blisko 1200 m.

Jako pierwsza na szczyt dobiegła Valentina Shewchenko, tegoroczna wicemistrzyni Pucharu Świata w biegach narciarskich w stylu klasycznym osiągając wynik 1h10. Trzecie miejsce zajęła Oksana Petrowa z wynikiem 1h15m. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Siergiej Raszczupkin (58m30s), drugie – Aleksander Czenikalo, a trzecie – Bogdan Donranski.

DSC_0167

Ten etap projektu „Elbrus – Zatorska 2016” zdecydowanie zakończył się sukcesem Izabeli Zatorskiej. Mimo, że fantastyczna pogoda i profesjonalnie przygotowana trasa pomagały zawodnikom, to warunki na trasie były bardzo trudne. „Przebiegłam wiele biegów i mogę śmiało powiedzieć,  że ten był bardzo ciężki i wymagający. Jestem pewna, że to mógłby być przyszłościowo jeden z lepszych biegów w Europie w stylu alpejskim.” – ocenia Izabela Zatorska.

DSC_0178

Trasa wymagała uwagi oraz niemałych umiejętności biegowych. Pojawiały się odcinki kamieniste i śliskie. Bardzo duża była też sama rywalizacja w zawodach i poziom uczestników. Wśród mężczyzn startowali mistrzowie Ukrainy w biegach górskich, a w kategorii kobiet – zawodniczki narciarskie, które biegają na nartach w górach, jak np. dobrze przygotowana, mocna Valentina Shewchenko, albo Oksana Petrowa – zawodniczka startująca wielokrotnie w Pucharze Świata w biegach górskich.

DSC_0187

Na konferencji prasowej kończącej zawody Izabela Zatorska podziękowała organizatorom za możliwość uczestniczenia w ciekawym i wymagającym technicznie biegu na Howerlę, a współzawodnikom za fantastyczną atmosferę i wsparcie.

DSC_4673

Organizatorami projektu „Elbrus – Zatorska 2016” są Grupa Eko-Karpaty Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Stolica Bieszczad Ustrzyki Dolne.

1

Kolejny etap projektu to bieg Kitzsteinhorn (3203 m n.p.m.) w Austrii, który odbędzie się już w lipcu.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te