II Bieg Koliby Łomnickiej

Zapisy do zimowego II Biegu Koliby Łomnickiej prolog WRC już się rozpoczęły. Bieg obywa się po części trasy Ultra Waligóra Run Cross (Srebrna Kozica 2016) i należy go zapisać do biegów trudnych.

Mimo krótkiego dystansu 15,5 km o przewyższeniu 665 m zimowe warunki sprawiają, że trzeba będzie włożyć w pokonanie tej trasy wiele energii. Zaczynamy od ostrego podbiegu w górę wyciągu narciarskiego następnie zawodnicy będą musieli zdobyć następujące szczyty: Granicznik (801 m n.p.m.), Repruchticki Szpiczak (880 m n.p.m.) , Siroky (839 m n.p.m.), Kościelec (802 m n.p.m.).

3

W roku ubiegłym bieg ukończyło 133 zawodników. Najlepszy był Kamil Makoś z Bolesławca, który ukończył bieg z czasem 1:14:00. Po modyfikacji przebiegu trasy (wyeliminowano odcinki drogami asfaltowymi) i przesunięciu terminu z kwietnia na luty – podobny wynik będzie raczej niemożliwy.

Bieg odbędzie się dnia 4 lutego 2017 roku o godzinie 12:00. Start i meta będzie zlokalizowana podobnie jak w poprzednim roku przy restauracji Koliba Łomnicka. Na stoku przy Kolibie odbędzie się konkurs narciarski dla najmłodszych.

1

Organizatorzy dla zawodników, którzy ukończą bieg przewidzieli unikatowe trofea –  w formie ręcznie wykonanych metalowych dzwonków.

Wpisowe wynosi 25 zł do wyczerpania limitu, który ustanowiliśmy na 200 zawodników.

Zapisy prowadzone są na stronie:

http://www.pomiarownia.pl/imprezy_zapisy.html?impreza=2.

Zapraszamy wszystkich. „Zmierz się z WRC”.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te