Trwają zapisy do III edycji TriCity Trail!

Trójmiejski Park Krajobrazowy nie kojarzy się z górskim krajobrazem, a jednak od 2015 roku na ścieżkach TPK – na trasie z Gdańska do Wejherowa organizowany jest górski bieg ultra – TriCity Trail.

Impreza odbędzie się 9 lipca 2017. Nowością w edycji 2017 będzie dystans okołomaratoński. Zapisy na stronie: www.tricitytrail.pl 

Dystans ultramaratonu TriCity Trail to nieco ponad 80km. Na zawodników czekają przewyższenia rzędu +1710/-1820. Limit czasu na pokonanie trasy to 13 godzin. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 5:00 w Gdańsku (na skraju ulicy Harfowej), a meta będzie zlokalizowana w Parku Miejskim w Wejherowie. W poprzedniej edycji zwycięzcami zostali Roman Elwart z Pucka (czas 7:31:46) oraz Anna Karolak ze Słupska (jej wynik to 7:53:24).

TriCity_Trail_2016_1

Fot. Piotr Dymus

Nowy dystans – TriCity Trail Maraton+ to nieco ponad 47km. Przewyższenia wynoszą +1000/-1100m. Tutaj biegacze będą mieć 7,5 godziny na dotarcie do mety. Start biegu zaplanowany jest na godzinę 7:00 z Gdyni (ulica Appolina). Meta – podobnie jak w przypadku dystansu ultra – w wejherowskim parku.

TriCity_Trail_2016_3

Fot. Piotr Dymus

– Po dwóch edycjach postanowiliśmy dać biegaczom większy wybór i zorganizować dystans pomiędzy półmaratonem i biegiem ultra. Optymalna trasa, jaką udało nam się wyznaczyć liczy nieco ponad 47km. Nie mamy wątpliwości, że na takim dystansie zawodnicy będą mogli poczuć klimat Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i tak jak my – zakochać się w tym miejscu – podkreśla Piotr Książkiewicz, jeden z organizatorów TriCity Trail.

TriCity_Trail_2016_4

Fot. Piotr Dymus

Trzecim dystansem jest przełajowy TriCity Trail Półmaraton, rozgrywany na pętli w okolicy Wejherowa. W edycji 2016 zwyciężył Michał Rolbiecki (jego czas to 1:17:30). Wśród kobiet wygrała żona Michała – Monika Rolbiecka (wynik zwyciężczyni to 1:31:26). Zapisy do półmaratonu ruszą 1 lutego 2017.

TriCity_Trail_2016_2

Fot. Piotr Dymus

Podczas TriCity Trail organizowane są również zawody dla dzieci i młodzieży – TriCity Trail Junior – na dystansach od 300m do 2km. Elektroniczna rejestracja rozpocznie się w Dzień Dziecka – 1 czerwca 2017.

TriCity_Trail_2016_5

Fot. Piotr Dymus

W poprzedniej edycji TriCity Trail wzięło udział blisko 600 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Sport Dla Każdego – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Więcej informacji i zapisy znajdują się na stronie www.tricitytrail.pl

Wiele ciekawostek pojawia się też na profilu imprezy na Facebook’u.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te