Ruszyły zapisy na Półmaraton Mustanga

Bieg o niepowtarzalnym klimacie i pięknej trasie biegnącej po Beskidzie Wyspowym. To już czwarta edycja biegu „Półmaraton Mustanga” na który serdecznie zapraszamy nie tylko naszych stałych uczestników.

W tym roku po raz drugi przygotowaliśmy dla Was dwie trasy:

Półmaraton Mustanga o długości ~21 km i różnicy wzniesień około +-950 m.
Dziesiątka Mustanga o długości ~10 km i różnicy wzniesień około +-450 m.

Jedna jak i druga trasa przebiegają przez malownicze lasy wokół Poręby, między innymi koło schroniska na Kudłaczach i Obserwatorium Astronomicznego na Lubomirze.

1

Trasy prowadzą w 100% po leśnych ścieżkach i drogach. Innymi słowy 0% asfaltu. Nawierzchnia jest zróżnicowana. Przeważają na niej ścieżki leśne z ubitą ziemią i kamieniami. Beskid Wyspowy słynie z trudnych technicznie zbiegów, których nie zabraknie również i tutaj.

Nasze biuro zawodów każdego roku sprawnie działa już od wczesnych godzin rannych. Do dyspozycji będziecie mieli szatnie, depozyt, prysznice. Przed biegiem i po biegu będzie można posilić się regionalnymi przysmakami.

Kładziemy duży nacisk na odpowiednie oznakowanie trasy, bo nie lubimy, gdy się ktoś gubi :). Kiedy będziecie dobiegać do mety, usłyszycie motywujący głos naszej spikerki Justyny. Na mecie będziemy czekać na Was z medalami, wręczanymi przez najmłodszych klubowiczów, a następnie. zaprosimy Was na posiłek regeneracyjny.

 3

Na trasie będzie można spotkać naszych wolontariuszy, którzy będą służyć pomocą w sytuacji kryzysowej, robić Wam zdjęcia, a w punktach kontrolnych serwować będą napoje i przekąski.

Zwycięzcy biegu otrzymają nagrody – szczegóły w Regulaminie na stronie http://polmaratonmustanga.dkb.org.pl/

4

A to jeszcze nie koniec…. Najmłodsi zawodnicy również mogą wziąć udział w zawodach na, które serdecznie zapraszamy. Przewidziane są następujące trasy:

Dla dzieci z klas podstawowych 1 – 2  trasa o długości 0,5 km
Dla dzieci z klas podstawowych 3 – 4  trasa o długości 1,0 km
Dla dzieci z klas podstawowych 5 – 6 trasa o długości  1,5 km
Dla dzieci z gimnazjum trasa o długości  2,0 km

7

Oprócz biegów zorganizowane zostaną także liczne gry i zabawy jak rzutki, bule.
Dla wszystkich dzieci przewidziane są upominki. Nie będą to zwykłe słodycze, lecz „Żelki MOCY” wraz z niespodzianką :). Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły lub sugestie, to czekamy na propozycje do końca lutego 2017 – a potem to już tylko trenować i trenować….

Jak było na ostatniej edycji Mustanga możecie zobaczyć w krótkiej relacji filmowej:

oraz galerii zdjęć autorstwa – Pina – Paulina Bartosińska

https://web.facebook.com/pg/PinaPaulinaBartosinska/photos/?tab=album&album_id=517905558396672

Do zobaczenia na biegu! 🙂

kon

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te