Garmin Ultra Race z punktami do UTMB!

To już potwierdzona informacja! Garmin Ultra Race po raz drugi został biegiem kwalifikacyjnym do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc!

Biorąc udział w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, biegacze będą mogli ponownie uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, jeśli tylko zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku także wyniesie 10 godzin.

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

„Cieszymy się, że organizatorzy UTMB ponownie obdarzyli nas zaufaniem i Garmin Ultra Race także w tym roku został biegiem kwalifikacyjnym do UTMB, co nas tylko mobilizuje do jeszcze cięższej pracy. To bardzo duże wyzwanie i zrobimy wszystko, by zawody przygotować na najwyższym poziomie” – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z Labosport Polska.

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Garmin Ultra Race festiwal biegowy, który odbędzie się w dniach 16-17 września. Biegacze do wyboru będą mieli jedeną z trzech tras: 53 km, 24 km lub 9 km. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w biegach Garmin Ultra Kids na dystansach 200 m, 500 m oraz 1000 m. Start i meta wszystkich dystansów zlokalizowane będą nad zalewem w Radkowie w Górach Stołowych. Pierwszego dnia (w sobotę 16.09) obędzie się bieg na dystansie 53 km. Trasa zostanie poprowadzona wokół Gór Stołowych, częściowo po czeskiej stronie gór. Biegacze przebiegną między innymi przez miejscowości Batorów, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, w okolicach Błędnych Skał czy schroniska Pasterka. Przewyższenia na tym dystansie wyniosą +1840 m/ – 1840 m. W niedzielę 17 września na trasy wybiegną zawodnicy, którzy zdecydują się na dystans 24 km lub 9 km, a także odbędą się biegi dla dzieci.

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Cały czas trwają zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race. Największą popularnością cieszy się najdłuższa trasa – 53 km, gdzie pozostało 157 wolnych miejsc. Na tym dystansie zostanie przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja, czyli Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy. Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stornie zawodów www.ultrarace.pl.

Przydatne informacje:

Garmin Ultra Race to zawody w biegach górskich, które odbędą się w dniach 16-17 września 2017 roku. Start i meta wszystkich dystansów zlokalizowane będą w Radkowie (Góry Stołowe). Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 53 km, 25 km oraz 9 km, które zostaną poprowadzone przez Polskę i Czechy. Imprezą towarzyszącą są biegi dla dzieci Garmin Ultra Kids na dystansach 200 m, 500 m i 1000 m. Organizatorem biegu górskiego jest agencja eventowa LABOSPORT Polska oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie. Bieg na dystansie 53 km będzie biegiem kwalifikacyjnym do UTMB (3 punkty).

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te