SILVER RUN 2017 – zapowiedź

Silver Run to cykl zawodów charytatywnych w biegach górski na krótkich i długich dystansach. Nazwa biegu ma swoją genezę od miejsca pierwszej edycji biegu, rozegranego w Srebrnej Górze na terenie Gór Sowich.

Zawody to świetna zabawa i idealne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem po górach, oraz sprawdzenie własnej kondycji fizycznej nie tylko dla osób regularnie trenujących biegi górskie.

Jeśli biegasz rekreacyjnie to Silver Run w krótszych dystansach np. 5km, 12km w górskiej scenerii i powietrzem jest właśnie dla Ciebie. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy polecamy odpowiednio dłuższe dystanse; 21km i 42km jako ogólnorozwojowa, ciekawa forma treningu w unikalnym krajobrazie Gór Sowich i Bardzkich, wzbogacona o współzawodnictwo.

Zawody Silver Run odbywają się w świetnej atmosferze, każdy uczestnik pomaga w zdobyciu funduszy na darmowe zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży z Wrocławskich domów dziecka. Wspólna pomoc i możliwość rywalizacji z innymi zawodnikami, buduje więzi współzawodnictwa, zapewniając świetną zabawę. Zawody to też okazja do odwiedzenia atrakcji regionu malowniczego miasta Bardo i unikatowego zabytku Twierdzy Srebrna Góra..

Terminy zawodów i dystanse:

1.04.2017 – Bardo (5km/12km/21km)

22.04.2017 – Srebrna Góra (12km/21km/42km)

28.10.2017 – Srebrna Góra (12km/21km/42km)

Zawody organizowane są przez Polską Fundację Wychowania Fizycznego. To wydarzenie dla wszystkich osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem w charakterze biegowych form ruchu. Udaną zabawę gwarantuje rywalizacja na kilku dystansach z nagrodami dla najszybszej trójki męskiej i damskiej wśród uczestników.

Miejscem rozgrywania zawodów są Góry Bardzkie i Góry Sowie, gdzie czyste powietrze dostarcza startującym dodatkowych sił, w czasie pokonywania trasy graniami szczytów górskimi i dolinami. Trasy z Silver Run są wytyczane po pieszych szlakach turystycznych, duktach górskich do transportu drzewa i trasach rowerowych MTB, co zapewnia ekspozycję walorów krajobrazowych tego pasma Sudetów Środkowych.

Z roku na rok organizujemy nowe edycje, zapraszamy serdecznie na zawody Silver Run 2017.

Strona zawodów: http://www.silver-run.pl

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te