Regatta Ultramaraton Babia Góra

Ile razy i kto wbiegnie na szczyt Babiej Góry w ciągu jednego dnia? Dowiemy się 10 czerwca 2017 r. podczas organizowanych na stokach Królowej Beskidów zawodów Regatta Ultramaraton Babia Góra.

Jak na razie rekordzistą pozostaje Lucjan Chorąży, jedyny zawodnik, któremu udało się to 6 razy pod rząd. Pokonanie 100-kilometrowej trasy z przewyższeniem +8000 m / -8000 m zajęło mu 17h:7min:20s. Nawet on nie zdołał się jednak zmieścić w limicie czasu 17 godzin. Oprócz 6xBabia organizatorzy zapraszają do zmierzenia się również z trasami 1/2 Babia (półmaraton), 1xBabia (maraton), 3xBabia (70 km) oraz wariantami najdłuższego dystansu 6xBabia: 5xBabia (86 km) i 4xBabia (77 km).

Na listach startowych są jeszcze wolne miejsca, a do końca marca obowiązuje niższe wpisowe.

Opłaty startowe przedstawiają się następująco:

Regatta Ultramaraton 6xBabia Góra
230 zł do 31 marca 2017,
260 zł do 31 maja 2017,
290 zł płatność w biurze zawodów.
Limit miejsc: 50 osób.

Regatta Ultramaraton 3xBabia Góra
190 zł do 31 marca 2017,
220 zł do 31 maja 2017,
250 zł płatność w biurze zawodów.
Limit miejsc dla 100 osób.

Regatta Maraton Babia Góra
150 zł do 31 marca 2017,
180 zł do 31 maja 2017,
210 zł płatność w biurze zawodów.
Limit miejsc dla 150 osób.

Regatta 1/2 Maraton Babia Góra
90 zł do 31 marca 2017,
110 zł do 31 maja 2017,
130 zł płatność w biurze zawodów.
Limit miejsc dla 200 osób.

Jeżeli limity miejsc zostaną osiągnięte, zawodnicy będą proszeni o dokonanie wcześniejszej płatności, gdyż jest to warunkiem zachowania ich nazwiska na liście startowej. Bieg, organizowany już po raz czwarty, co roku cieszy się dużą popularnością, warto więc jak najszybciej znaleźć się na liście, zanim zapisy zostaną zamknięte.

Regatta Ultramaraton Babia Góra to jedne z najbardziej wymagających zawodów organizowanych w Polsce. Aby zawodnik mógł wziąć udział w biegach (dotyczy to przede wszystkim 6xBabia, 3xBabia i 1xBabia), musi wykazać się doświadczeniem w biegach o podobnym charakterze. Jest jednak o co walczyć, bo na najlepszych zawodników z każdego dystansu czekają nagrody ufundowane przez markę Regatta – vouchery zakupowe o wartości od 50 do 600 zł w zależności od miejsca, kategorii i pokonanego dystansu. Brytyjska marka Regatta już po raz drugi została sponsorem tytularnym wydarzenia.

W ramach programu „RUSZ SIĘ!” Regatta wspiera inicjatywy powstałe z myślą o ludziach aktywnych. Docenia zwłaszcza organizatorów, którzy zachęcają do wysiłku każdego, nie tylko profesjonalnych zawodników. Pod Babią Górą zorganizowane zostaną zawody dla najmłodszych „Chaszczok dzieciom”, a przez cały dzień prowadzone będą animacje i warsztaty, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić podczas oczekiwania na przybywających na metę. Bazą zawodów będzie Ośrodek Turystyczno-Narciarski Mosorny Groń.

Nawet osoby niebiegające mogą stać się częścią wydarzenia Regatta Ultramaraton Babia Góra. Organizatorzy poszukują wolontariuszy do współtworzenia legendarnego biegu, którego jeszcze nikt nie ukończył! To wyjątkowa okazja, by na żywo zobaczyć ludzi, którzy w jeden dzień potrafią wbiec na Babią Górę 3, 4, 5 lub nawet 6 razy!

Jak było w zeszłym roku, można zobaczyć na filmie Krzysztofa Zaniewskiego:
https://vimeo.com/172911843

Więcej informacji: http://ultrababia.pl/ i www.ruszsie.org.

Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, zachęcających do aktywnego wypoczynku może przez cały rok zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta.
Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org.

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od 35 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania o wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.
Strona: www.regatta.pl.

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te