Crossowe Grand Prix Jury – 4 PORY ROKU

Zapraszamy w niedzielę 31.08.2014r. do Bobolic na kolejny bieg z cyklu 4 PORY ROKU Crossowe Grand Prix Jury, czyli bieg crossowy i marsz Nordic Walking – LATO. Tym razem spotykamy się w miejscu gdzie na szlaku orlich gniazd znajduje się kolejny zamek, który został zrekonstruowany i można go podziwiać w całej okazałości.

zamek

Biuro zawodów będzie czynne w godzinach od 7:00 do 9:30, start i meta przy Zamku Bobolice w gminie Niegowa. Zawody będą odbywały się na różnych dystansach. Najdłuższy dystans biegu to ok. 18 km – bieg ma charakter „TAM i Z POWROTEM”, ale są też krótsze dystanse – dla biegu 1 okrążenie o długości ok. 5 km lub 2 okrążenia, czyli długość ok. 10 km.

4 pory roku lato 2014 profil

W obecnej edycji marsz Nordic Walking będzie miał tylko 1 dystans po pętli ok. 5 km. Przebieg wszystkich tras to ścieżki biegowe, szlaki turystyczne i drogi szutrowe w terenie leśnym oraz drogi asfaltowe. Trasy są jak zwykle piękne i urozmaicone.

trasa2

Na uwagę zasługuje zwłaszcza bardzo wymagająca trasa na najdłuższym dystansie 18 km gdzie sporym wyzwaniem dla biegaczy jest podbieg a następnie zbieg z Góry Zborów.

trasa1

Wyrysy z tras są dostępne na stronie  http://www.jurarunning.com/?wyrys-z-trasy,54

Tak jak w poprzednich edycjach każdy uczestnik biegu otrzyma medal do kolekcji (http://www.jurarunning.com/?medale,26),  a dla zwycięzców mamy również nagrody rzeczowe – nagroda główna dla zwycięzcy w biegu na 18 km właściciel hotelu OSTANIEC ufundował weekendowy pobyt w hotelu z osobą towarzyszącą. Dla zwycięzców w pozostałych biegach i marszu Nordic Walking są także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin biegu jest dostępny na stronie http://jurarunning.com. Impreza ma charakter otwarty. Zapisy odbywają się tylko przez Internet do 27.08.2014r na stronie http://www.jurarunning.com/?zapisy,13.

Crossowe Grand Prix Jury „Cztery Pory Roku” składa się z czterech etapów. Każdy  etap to osobne biegi i marsze Nordic Walking. Cykl biegów Cztery Pory Roku został tak zaplanowany aby pokazać piękne krajobrazy oraz wspaniałe miejsca na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Rozpoczęliśmy 30.03.2014 biegiem w Morsku koło Zawiercia, gdzie można było podziwiać ruiny zamku Bąkowiec i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu z rodziną. Następnie spotkaliśmy się 31.05.2014r  w pięknych okolicach przy ruinach zamku w Ogrodzieńcu i bawiliśmy się z dziećmi z okazji ich święta.

ORGANIZATORZY: GRUPA PALEO, OSIR Zawiercie, Grupa Biegowa AMBITNI AMATORZY

4 Pory Roku Lato 2014 baner

Terminy poszczególnych etapów w ramach Crossowego Grand Prix Jury:
1.    Cztery Pory Roku – Zima – 30.03.2014 r. MORSKO,
2.    Cztery Pory Roku – Wiosna – 31.05.14 r. OGRODZIENIEC
3.    Cztery Pory Roku – Lato – 31.08.2014 r. BOBOLICE i MIRÓW
4.    Cztery Pory Roku – Jesień FINAŁ – 19.10.2014 r. ZAWIERCIE

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te