Biegowe Wydarzenie Roku na półmetku - BiegiGorskie.pl

Biegowe Wydarzenie Roku na półmetku

Ponad 5000 głosów oddano już w plebiscycie na Biegowe Wydarzenie Roku, organizowanym przez portal festiwalbiegowy.pl. Podsumowanie dotychczasowego głosowania zaskakuje – wśród liderów bynajmniej nie ma największych biegów w Polsce.

Wiosną biegacze zgłosili na portalu fstiwalbiegow.pl  ponad 200 propozycji wydarzeń, z których 171 organizatorów zgodziło się uczestniczyć w głosowaniu. Przeglądając pierwszą „trzydziestkę” – tak by nie zdradzać dokładnych danych – organizator plebiscytu ujawnia, że spośród półmaratonów są w niej m.in. Bieg Piastowski w Inowrocławiu, Grodziski Półmaraton Słowaka, Pabianicki Półmaraton ZHP czy Półmaraton Kietrz & Rohov.

Festiwal Biegowy Krynica 2
image-17516

Z biegów na 10 km w pierwszej trzydziestce jest m.in. Przemyska Dycha Harpagańska Dycha, Bieg Marszałka w Sulejówku, Bieg Republiki Ostrowskiej, Bieg Urodzinowy Gdyni czy Stalowa Dycha

Wśród biegów cyklicznych w czołówce głosowania jest parkrun oraz cykle Biegi Po Prawdziwej Warszawie i Panewnicki Dziki Bieg.

Szukając biegów krótszych w czołówce, można znaleźć m.in. biegi: Wybiegaj Sprawność z Warszawy, Bieg Konstytucji w Warszawie i Bieg Szlakiem Partyzantów z Lubatowej.

Festiwal Biegowy Krynica 3
image-17517

Z analizy liczby głosów oddanych na maratony wynika, że w czołówce obok Orlen Warsaw Maratonu i PZU Maratonu Warszawskiego znajduje się także Maraton Wigry.

Oczywiście są to tylko orientacyjne informacje i do zakończenia głosowania, czyli do 3 września do godziny 12.00, klasyfikacja może ulec diametralnej zmianie. Co ważne różnice w oddanych głosach nie są duże – warto więc zmobilizować uczestników swojego biegu by spróbować powalczyć o miejsce w pierwszej dziesiątce!

Festiwal Biegowy Krynica 1
image-17518

Tym bardziej, że wśród wszystkich głosujących rozlosujemy 20 voucherów o wartości 500 zł każdy, na zakup sprzętu sportowego w sklepie internetowym.

Głosować można poprzez formularz w portalu biegowym http//www.FestiwalBiegowy.pl oraz poprzez SMS-y.  Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój w piątek 5 września.

Festiwal Biegowy Krynica
image-17519

Napisane przez

Krzysztof Szwed

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*