ATTIQ Ultra Challenge 2020 z Garminem - BiegiGorskie.pl

ATTIQ Ultra Challenge 2020 z Garminem

Cześć z Was chciała by dołączyć do naszego topowego wyzwania ATTIQ Virrrtual Ultra Challenge jednak nadal nie posiada odpowiedniego sprzętu czyli zegarka z GPS. Więc właśnie teraz może być właściwy moment by to zmienić. I to nie tylko dla naszego wyzwania – bo powodów jest wiele – a dzisiejsze rozwiązania wcale nie muszą zrujnować budżetu tych mniej zamożnych.

Z pomocą może tu przyjść nasz partner – autoryzowany sklep abcGPS.pl – autoryzowany partner marki GARMIN

Przypomnijmy czym jest ATTIQ Ultra Challenge?

… a dokładniej ATTIQ Virrrtual Ultra Challenge, czyli docelowo wirtualny Bieg po Głównym Szlaku Beskidzkim. Warto dodać że jego wirtualność polega na tym że współzawodniczymy na odległość – bo cała reszt jest jak najbardziej realna – a dawka emocji i motywacji potrafi sięgnąć zenitu ;-).

Zasady są bardzo proste, początkujący uczestnicy mają do pokonania w ciągu 30 dni minimum 100km, a zaawansowani ultrasi 475km – czyli odległość odpowiednią długości czerwonego szlaku Ustroń-Wołosate. Biegi rozpoczynamy w dogodnym dla nas miejscu i czasie. Jednak, aby móc rywalizować z innymi zawodnikami i pokonywać własne słabości, należy się najpierw zarejestrować i zapisać do biegu. Start w tym wyzwaniu kosztuje w wersji podstawowej jedynie 30zł. Po zapisaniu się do biegu i przebiegnięciu pierwszego dystansu wystarczy dodać dowód tej aktywności i zacząć rywalizację.

Początkujący biegacze i ich smartwatche

W dzisiejszych czasach, prawie wszystkie osoby uprawiające sport, zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie korzystają z nowoczesnych technologii, jakie znajdują się chociażby w smartwatchach. Nie ulega wątpliwości, że prym w tej dziedzinie wiedzie marka Garmin, wypuszczając na rynek coraz to nowsze egzemplarze swoich zegarków.
Wyzwanie ATTIQ Ultra Challenge z pewnością będzie wymagało od osób początkujących posiadania odpowiedniego sprzętu. Do zegarków najbardziej polecanych, ale i prostych w obsłudze dla amatorów należy Forerunner 45 i Forerunner 245.

Forerunner 45 został wyposażony w szkło wzmocnione chemicznie i nowoczesny sensor optyczny. Obsługuje on poza GPS również GALILEO oraz GLONASS, dzięki czemu mamy pewność, że nie zgubimy się w lesie, podczas udziału w wyzwaniu ATTIQ Ultra Challenge.

Bardzo przydatną na tę okoliczność funkcją jest wykrywanie wypadków i automatyczne wzywanie pomocy.

Model 45 dzięki dostępowi do Garmin Coach może nas świetnie przygotować do udziału w takim wirtualnym biegu.

Forerunner 245 jest smartwatchem, którego wyświetlacz ochrania Corning Gorilla Glass 3.

Podobnie jak model Forerunner 45 obsługuje GPS, GALILEO i GLONASS, ale ma dodatkowo tryb Ultratrac, który pozwala na oszczędzanie baterii, poprzez wyłączanie od czasu do czasu modułu GPS.

Przy pokonywaniu długich dystansów, jak chociażby udział w maratonie czy ultra, będzie to przydatną funkcją. Model ten jest bardziej rozbudowaną wersją Forerunnera 45, jednak ze względu na swoje funkcje wydaje się być lepiej przystosowany do udziału w biegach typu ATTIQ Ultra Challenge. Kompas, pulsoksymetr, symulator wyścigu czy monitorowanie energii to tylko niektóre z jego zalet, które doskonale sprawdzą się podczas biegania w terenie.

Sprzęt stworzony dla profesjonalistów

ATTIQ Ultra Challenge jest wyzwaniem skierowanym nie tylko do osób początkujących, ale i do profesjonalistów, których zadaniem jest pokonanie odległości 475km. W tym przypadku idealnie poradzi sobie topowy model przeznaczony dla triathlonistów i biegaczy, a mianowicie Forerunner 945.

Smartwatch, którego bateria potrafi pracować nawet 36 godzin w trybie GPS, jest zegarkiem, posiadającym wszystkie funkcje sportowe zachowując przy tym niewielką wagę.

Idealnie nadaje się na maratony czy inne zawody, nie obciążając przy tym nadgarstka – podczas długich biegów jest to wyjątkowo istotne.

Smartwatch stosowany na co dzień

Zegarki Garmin nie są produktami używanymi wyłącznie do uprawiania sportu. Wiele osób korzysta z ich funkcji na co dzień. Fenix 6 to seria smartwatch’y sportowych, która swoim designem sprawia, że pasują one zarówno do sportowych ubrań, jak i eleganckiego stroju.

Zegarki Fenix 6 podobnie, jak Forerunner 945 są zegarkami multifunkcyjnymi, których funkcje pozwalają pomagać i kontrolować skuteczność treningów. Główną różnicą, która je dzieli, jest przede wszystkim waga oraz kwestie wizualne. Fenix 6 w swojej standardowej wersji jest cięższy o 7g od Forerunnera, a model Fenix 6X Pro jest od Forerunnera 945 cięższy już o 33g! Waga zegarka sportowego, z którego korzystamy podczas maratonów powinna być możliwie jak najmniejsza, jednak mnogość funkcji jakie posiada Fenix 6 sprawia, że spisze się on równie świetnie, jak jego lżejsi poprzednicy.

Udział w wirtualnym biegu, jakim jest ATTIQ Virrrtual Ultra Challenge to w obecnym czasie nie tylko świetna zabawa, ale i możliwość przeżycia niesamowitych emocji związanych z rywalizacją z innymi biegaczami. Posiadanie smartwatcha dostosowanego do swoich możliwości pomoże pokonać Ci każdą trasę, sprawiając jednocześnie, że każdy kolejny bieg będzie lepszy od poprzedniego. Pełen przegląd zegarków sportowych znajdziecie na stronie autoryzowanego sklepu Garmin abcGPS.pl

Uwaga: „Po powołaniu się na portal biegigorskie.pl obowiązuje specjalna zniżka na większość produktów – pytajcie w sklepie.”

https://www.abcgps.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*