7 biegów w 7 dni… Można? Można!

W tym roku biegi górskie czeka prawdziwa rewolucja! Bo jak inaczej nazwać pomysł biegania 7 biegów w 7 dni? Takie wyzwanie rzucają wszystkim zapaleńcom organizatorzy letniej TRIADY w Krościenku nad Dunajcem. Biegowy tydzień przypada od 26 czerwca do 2 lipca.

Zacznijmy od początku. Co to jest TRIADA? To słowo oznaczające zbiór trzech elementów. Dlaczego właśnie tak nazywa się bieg? Krościenko nad Dunajcem położone jest pomiędzy pasmem GORCÓW, PIENIN oraz BESKIDU SĄDECKIEGO. Uczestnicy biegów pokonują etapy w każdym z pasm.
Ogromna ilość dystansów do wyboru powoduje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, ale po kolei. Filar imprezy stanowi etapowy bieg górski TRIADA, który odbędzie się 1-2 lipca. Schemat rywalizacji jest taki sam jak w wersji zimowej, czyli 3 biegi w trzech pasmach górskich:

Sobota rano – BESKID SĄDECKI
Sobota wieczór – PIENINY
Niedziela rano – GORCE

Na grafice przedstawione są dystanse jakie macie do wyboru:

triada-baner

To znaczy, że uczestnicy, którzy zdecydują się na TRIADĘ ULTRA maja do pokonania w sumie 105 kilometrów podzielonych kolejno na: Beskid Sądecki – 60 km, Pieniny – 11 km i Gorce 34 km. Trasy w Beskidzie Sądeckim i Gorcach zostały poprowadzone w taki sposób, aby była możliwość zatoczenia krótszych pętli i w ten sposób powstały wariacje TRIADA 80,68 i 50. TRIADA 50 to idealny dystans dla początkujących biegaczy ultra.

Co w przypadku biegaczy, którzy z jakichś powodów nie mogą spędzić w Krościenku całego weekendu?  Dla nich przygotowane zostały dystanse SOLO.

baner2

Uczestnicy dystansów SOLO startują razem z uczestnikami TRIADY. Oznacza to, że osobie biegnącej TRIADĘ na każdym etapie towarzyszyć może znajomy lub przyjaciel biegnący dystans SOLO. W sobotę odbywają się biegi w Beskidzie Sądeckim i Pieniach, a w niedzielę w Gorcach.

gorce

A teraz prawdziwa wisienka na torcie czyli TRIADA week 7/7.

Jest to niezapomniana forma biegowego urlopu! Uczestnicy rozpoczynają rywalizację już 26 czerwca, pięć dni przed wszystkimi uczestnikami TRIADY. Od poniedziałku do czwartku uczestnicy pokonują trasy w terenie górskim (poniżej grafika z kilometrami) zdobywając punkty jako potwierdzenie ukończenia etapu. Przez pierwsze 4 dni uczestnicy pokonują łącznie 100 km. Zakwaterowanie w jednym miejscu stworzy niesamowitą atmosferę. Dzięki temu będzie można podzielić się z innymi uczestnikami swoimi wrażeniami. Na pewno powstanie tam niejedna przyjaźń na długie lata! Po czterech dniach, w piątek na uczestników czekać będzie dzień odpoczynku na TERMACH. Ten jeden dzień regeneracji musi dać im siłę na kluczową rozgrywkę. Jest to też dzień wielkich decyzji. To właśnie w piątek uczestnicy decydują na ile kilometrów chcą biec w trakcie weekendowych rywalizacji. Mają do wybory wszystkie cztery TRIADY, czyli łącznie mogą dodać 50, 68, 85 lub 105 kilometrów do wcześniej nabieganej setki. Czyli uczestnicy Triady week mogą łącznie przebiec od 150 do 205 kilometrów. Zwycięzca triady week zostanie wyłoniony poprzez punktację, która uwzględnia bonusy za wybór dłuższych tras, według następującego schematu:

ETAPY 1 do 4
Punkty za zajęte miejsca od 50 do 1 według schematu:
1 miejsce – 50 pkt, 2 miejsce – 49 pkt, 3 miejsce – 48 pkt itd.

ETAPY 5 do 7
Punkty za ukończoną TRIADĘ według wyboru dystansu:
TRIADA 50 – 100 pkt, TRIADA 68 – 110 pkt, TRIADA 80 – 120 pkt, TRIADA 105 – 130 pkt
Co oznacza, że punkty są niezależne od zajętego miejsca tylko od dystansu – każdy finisher wybranej Triady otrzymuje tą sama ilość punktów. Ważne natomiast jest zmieszczenie się w limicie czasu.

baner3

Podsumowując, za jednym wypadem w góry możecie zaliczyć 1, 3 lub nawet 7 biegów! Zapisy na TRIADĘ letnią ruszają 3 stycznia 2017 o godzinie 20:00!

pieniny

Więcej informacji o etapowym bieganiu znajdziecie na stronie:
http://etapowatriada.pl/

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te