Czas na podsumowanie 2016 roku ... - BiegiGorskie.pl

Czas na podsumowanie 2016 roku …

Za nami kolejny rok. Jaki był ten odchodzący, 2016 rok dla naszych biegaczy górskich startujących w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy czy Pucharu Świata? Czy jest się czym pochwalić?

Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć. Rok 2016 pokazał iż nadal jeszcze musimy się sporo uczyć i mocno trenować by gonić światowe potęgi. Jednak było kilka przebłysków godnych odnotowania.

Zacznijmy od zawodów rangi Mistrzostw Świata i Europy WMRA.

W połowie czerwca na Słowenii w miejscowości Podbrdo odbyły się XIII Mistrzostwa Świata WMRA na Długim Dystansie.

Tu nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania.

Seniorzy zajęli 6 miejsce drużynowo na świecie!

– 41 Robert Faron

Wśród kobiet dobrze wypadły także: Edyta Lewandowska – 22 miejsce i Martyna Kantor – 29 miejsce.

Edyta Lewandowska
image-28719

Tydzień później w Czechach odbył się Puchar Świata Juniorów gdzie znakomicie wypadły młode Polki wygrywając rywalizację drużynową!

Polki na podium
image-28720

Indywidualnie nasze zawodniczki zajęły następujące miejsce:

4 m-ce Łucja Wiktorowicz
10 m-ce Klaudia Pawlus
13 m-ce Magdalena Święcka

Najwyżej sklasyfikowanym juniorem okazała się Marcin Kubica który zajął 15 miejsce.

Marcin Kubica
image-28721

Potem, na początku lipca nasi zawodnicy wystartowali we Włoszech w XV Mistrzostwach Europy WMRA.

Dobre starty zanotowali tutaj przede wszystkim:

– ponownie, juniorka Łucja Wiktorowicz która zajęła po raz drugi miejsce tuż za podium.

Lucja Wiktorowicz na finiszu_1
image-28722

Bardzo dobre, 11 miejsce wśród seniorek zajęła Ania Celińska a Piotr Łobodziński 16 wśród seniorów.

We wrześniu w bułgarskiej miejscowości Sapareva Banya odbyły się alpejskie Mistrzostwa Świata WMRA.

Tym razem nie był to zbyt udany start dla naszych zawodników, nie licząc dwóch perełek…

Wśród seniorek ponownie dobrze spisała się Anna Celińska zajmując 24 miejsce.

anna-celiaska
image-28723

A wśród juniorek Klaudia PAWLUS  zajmując 8 miejsce.

pawlus
image-28724

Cała drużyna naszych juniorek zajęła wysokie 6 miejsce.

juniorki
image-28725

W zawodach federacji Skyrunning kilka razy nasi zawodnicy pokazali się światu jako bardzo mocni zawodnicy.

W Pucharze Świata zarówno Marcin Świerc jak i Natalia Tomasiak do końca walczyli o podium do którego zabrakło naprawdę niewiele.

3tomasiak
image-28726

Na zakończenie tych prestiżowych rozgrywek oboje zajęli 5 miejsce: Marcin w kategorii Ultra a Natalia w kategorii EXTREME.

Dobry start nasi zawodnicy zanotowali także w rozgrywanych w Hiszpanii Mistrzostwach Świata Skyrunning gdzie w Buff® Epic Run SkyMarathon® (42 km) Marcin Świerc zajął 13 miejsce a Bartosz Gorczyca – 14.

Warto także wspomnieć o kilku bardzo udanych zagranicznych startach naszych zawodników w innych zawodach jak np. zwycięstwo Piotra Hercoga i drugie miejsce Łukasza Zdanowskiego Baikal Ice Marathon…