Niecodzienne zawody w Zakopanem

18 lipca w Zakopanem, zostaną rozegrane II Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w biegu pod górę. Zawody będą zaliczane do Pucharu Polski w Skyruningu. Organizatorem zawodów jest MOSiR Zakopane.

W ciągu jednego dnia uczestnicy będą mieli do pokonania cztery podbiegi: na Gubałówkę, Harendę, Szymaszkową oraz na Wielką Krokiew.
Już 81 zawodników znajduje się na liście startowej II Mistrzostw Zakopanego w biegu pod górę, które zostaną rozegrane już w najbliższą sobotę,18 lipca.

zakopane

Zawody rozpoczynają się biegiem na Gubałówkę. Po chwili odpoczynku zawodnicy biegną kolejno stokami narciarskimi na Harendzie i Szymoszkowej, a kończą finałowym biegiem na Wielką Krokiew. W sumie biegacze pokonają dystans 3600 metrów przy przewyższeniu 915 metrów.

bieg_podgore

W zeszłym roku zwycięzca wśród mężczyzn Andrzej Długosz na przebiegnięcie czterech biegów potrzebował 28 minut i 48 sekund. Wśród kobiet najlepsza była olimpijka z Soczi Magdalena Kozielska, która w czterech biegach uzyskała łączny czas 33 minuty i 39 sekund.

53d74a3a8b861_o

Przeglądając tegoroczną listę startową  należy zwrócić szczególną uwagę na drugą zawodniczkę rozegranego niedawno Grand Prix Europy w biegach po schodach Dominikę Wiśniewską – Ulfik, liderkę rankingu najlepszych biegaczek górskich w Polsce Dominikę Bolechowską oraz coraz mocniej dobijającą się do czołówki Annę Berdek.

Wśród panów zdecydowanie trudniej wskazać faworytów. Kilkunastu zawodników spośród zapisanych ma apetyt na miejsce na podium. Mocno będziemy trzymać kciuki za naszych zawodników, którzy także mogą postarać się o niespodzianki zarówno w klasyfikacji open jak i w kategoriach wiekowych. Organizatorem zawodów jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem, a patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Zakopane.

BIEGPODGORE

Więcej informacji dotyczących zawodów na stronie: www.mosir.zakopane.eu

ZAPRASZAMY!

Post navigation

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te