TriCity Trail w Trójmieście za nami!

TriCity Trail to bieg górski, którego trasa prowadzi ścieżkami Trójmkiejskiego Parku Krajobrazowego. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w niedzielę, 12 lipca na trasie z Gdańska do Wejherowa. Najlepszymi zawodnikami okazali się Artur Jabłoński i Marta Barcewicz.

Dystans długiej trasy to nieco ponad 80 km. Przewyższenia wynoszą + 1730/-1830. Limit czasu to 13 godzin. W wyznaczonym limicie na metę biegu dotarły 73 osoby. Piękny Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie górskie szlaki, gdzie możliwości zbłądzenia na trasie są nieliczne. W TPK jest wiele miejsc, gdzie łatwo zboczyć z trasy, przez co start w TriCity Trail był jeszcze większym wyzwaniem.

_PDS1200

Pierwszym na linii mety był zawodnik Dream Run – Artur Jabłoński (zwycięzca m.in. Supermaratonu Gór Stołowych, który odbył się tydzień wcześniej), z czasem 7:58:54. Drugie miejsce zajął Norbert Promirski (Wrocław) – 8:19:38, a trzecie – Roman Elwart (Puck) – 8:30:05.

_PDS1798

TriCity Trail był to pierwszy start Artura na tak długim dystansie. – Mimo dość wolnego tempa, nogi – szczególnie mięśnie czworogłowe uda – porządnie dostały w kość – mówił na mecie zwycięzca. – Podczas każdego startu górskiego wsłuchuję się w swój organizm i kiedy czuję, że jestem zmęczony, nie zakwaszam organizmu i przechodzę do marszu. Dziś również zdarzało mi się przerywać bieg i przechodzić do marszu – dodał.

_PDS1608
W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Marta Barcewicz (Olsztyn) – 10:41:36. Drugie miejsce wywalczyła Beata Kalinka (Gdańsk) – 11:08:38, a trzecie – Renata Kondratiuk (Gdańsk) – 11:12:01.

TriCity Trail 80+ jest biegiem kwalifikacyjnym Ultra-Trail du Mont Blanc 2016. Każdy, kto dotarł do mety zawodów zdobył 2 punkty kwalifikacyjne.

_PDS1884

Biegiem towarzyszącym trasie długiej był TriCity Trail Półmaraton. Rozegrany na pętli w okolicy Wejherowa bieg przyciągnął 335 osób. Zawody na dystansie półmaratońskim miały charakter przełajowy. Zwyciężył Michał Rolbiecki (1:16:23). Drugie miejsce zajął Rafał Wolak (1:21:54), a trzecie – Damian Sławiński – 1:22:43. W klasyfikacji kobiet najszybszą była Joanna Dobrowolska – 1:35:29. Za jej plecami przybiegła na metę Monika Rolbiecka – 1:37:59, a na trzecim miejscu została sklasyfikowana Kasia Sekuła – 1:38:32.

_PDS3006

Podczas TriCity Trail odbyły się również zawody dla dzieci i młodzieży, które w całości rozegrane zostały w Parku Miejskim w Wejherowie.
Zawodnicy startujący w imprezie mieli okazję uczestniczyć w pierwszym w Polsce pokazie filmów o bieganiu w terenie w ramach cyklu Trails in Motion, a także w koncercie zespołu Glass Ballerina.

Organizatorem TriCity Trail jest Stowarzyszenie Grand Prix Poznania – organizator największego cyklu biegowego w Polsce – CITY TRAIL, który odbywa się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

logo

Więcej informacji znajduje się na stronie www.tricitytrail.pl
Pełne wyniki dostępne pod linkiem: http://tricitytrail.pl/wyniki

Justyna Grzywaczewska, PR manager
fot. Piotr Dymus


Post navigation

Niecodzienne zawody w Zakopanem

18 lipca w Zakopanem, zostaną rozegrane II Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w biegu pod górę. Zawody będą…

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli podoba Ci się ten post, być może spodobają Ci się także te