5 rzeczy, o które musisz zadbać przed wyjazdem na narty - BiegiGorskie.pl

5 rzeczy, o które musisz zadbać przed wyjazdem na narty

Sezon zimowy i zbliżający się urlop oraz wyjazd na narty to ekscytujący czas, do którego warto się dobrze przygotować. Jest kilka rzeczy, które powinny znaleźć się na Twojej przedwyjazdowej liście, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać każdą minutę spędzoną na stoku. Oto pięć najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać przed kolejnym wyjazdem na narty.

Ubiór warstwowy

Absolutnie podstawową sprawą, którą należy przygotować przed wyjazdem w góry, jest odpowiednie ubranie. Upewnij się, że masz odpowiednią ilość bielizny termicznej, skarpetek narciarskich, wodoodporne spodnie, najlepiej dwie pary, oraz odpowiednio ciepłą kurtkę oraz rękawice. Jeżeli którejkolwiek z tych rzeczy Ci brakuje, znajdziesz je na pewno w sklepie, w którym można nabyć sprzęt narciarski Wrocław. Nie zapomnij również o komplecie ubrań, w których będziesz przebywał wieczorami podczas rozmów i biesiady ze znajomymi oraz rodziną. Jeżeli chodzi o to, jakie ubrania ze sobą zabrać, to pamiętaj, zimą ubiór warstwowy jest wskazany.

Odpowiednia forma

Narciarstwo jest sportem, który wymaga sporej kondycji i siły, szczególnie w dolnych partiach ciała. Dlatego, jeżeli chcesz utrzymać taki sam poziom satysfakcji przez cały wyjazd, warto przygotować się do niego kondycyjnie. Kilka tygodni przed datą rozpoczęcia urlopu udaj się na siłownię, basen, lub zajęcia grupowe, by zacząć przyzwyczajać swoje mięśnie do obciążenia oraz by je wzmocnić i zapewnić sobie odpowiednią kondycję, by wytrzymać cały dzień narciarski.

Dwie rzeczy, które musisz mieć zawsze na stoku

Niezależnie od warunków pogodowych, czy warunków bezpośrednio na stoku, by móc czuć się bezpiecznie, powinieneś posiadać ze sobą dwa przedmioty, latarkę oraz naładowany telefon komórkowy, w którym znajdują się numery alarmowe. Zimą szybko robi się ciemno, dlatego, jeżeli będziesz świadkiem wypadku lub będziesz w nim uczestniczył, zawiadomienie odpowiednich służb może uratować życie, a latarka wskaże dokładnie Twoje położenie ratownikom zmierzającym w Twoim kierunku. Genialnym pomysłem jest zakupienie mini power banka ze wbudowaną latarką, przygotuj sobie taki gadżet przed wyjazdem.

Zabezpiecz się

Zimowe sporty, poza tym, że są wspaniałą przygodą, są również niestety źródłem wielu kontuzji czy mniejszych urazów. Dlatego poleca się wykupienie specjalnego ubezpieczenia na wyjazd, szczególnie gdy jedziesz za granicę. Ubezpiecz siebie, jak i swoją rodzinę w razie wypadków na stoku i zapewnij bezpieczeństwo oraz wysokiej jakości opiekę lekarską, jeżeli nadejdzie taka potrzeba.

Czy Twoje auto jest gotowe na śnieżną przygodę?

Wyjątkowo ważnym punktem przygotowań do urlopu narciarskiego jest upewnienie się, że Twoje auto jest gotowe na ekstremalne warunki pogodowe. Sprawdź kondycję swojego akumulatora oraz opon. Upewnij się, że Twoje auto posiada zimowy płyn do szyb, kable rozruchowe, oraz odmrażacz, który przyspieszy przygotowanie Twojego samochodu do drogi. Nie tylko Ty musisz się przygotować do sezonu zimowego, Twoje auto również.
Im więcej poczynisz przygotowań przed wyjazdem w góry na narty, tym więcej czasu będziesz miał, by bawić się na stoku. Wykorzystaj rady zamieszczone powyżej i zadbaj o jakość swojego wyjazdu już dziś.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*