Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę - BiegiGorskie.pl

Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę

Nowe rekordy na trasie w Kozach. Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę z rekordową frekwencją.

W sobotę 10 października 2020 w Kozach odbyła się osiemnasta edycja Biegu Górskiego na Hrobaczą Łąkę. W tym roku organizator, Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach, przygotowało 14-sto kilometrową trasę z metą na szczycie Hrobaczej Łąki w Beskidzie Małym. Do zawodów zgłosiło się 350 osób. To rekord frekwencji w osiemnastoletniej historii.

Trasa o długości 14,1 km miała sumę przewyższeń 720 m. W zawodach najlepiej poradzili sobie: Marcin Kubica (Inov-8 Team) z Bielska-Białej z czasem 59:21s, który przybiegł przed Maurycym Oleksiewiczem (Alpin Sport Hoka One One Team) z Łodzi oraz Józefem Koźmińskim (LKS Orzeł Kozy) z Kóz. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Hoka One One Team) z Zabrza z czasem 1:10:38s, która pokonała Annę Skalską (Carbon OCR Racing Team) z Bytomia i Agnieszkę Tatarek-Konik z Czeladzi.

W tym roku zostały ustanowione rekordy trasy zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet. Biegacze na mecie otrzymali piękne okolicznościowe medale, a najlepsi statuetki i nagrody rzeczowe.

„Cieszę się, że tak licznie biegacze i chodziarze zawitali do Kóz. Po biegu, mamy bardzo dobre opinie, zarówno co do organizacji jak i miejsca rozgrywania zawodów. Cieszy nas to. Beskid Mały oferuje wiele ciekawych tras i ścieżek. W Gminie Kozy mamy piękne tereny do uprawiania rajdów i biegów górskich. W tym miejscu serdecznie zapraszam na przyszłoroczny bieg oraz marsz z kijkami.

Zapisy rozpoczynamy już niebawem na stronie www.bnhl.pl” – powiedział Konrad Hamerlak – dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

Zawody były rozgrywane w dużym rygorze sanitarnym, ze względu na panującą epidemię i wprowadzoną „żółtą strefę”.

„W tym roku, organizacja zawodów nie była łatwa ze względu na obostrzenia sanitarne. Mieliśmy stały kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bielsku-Białej. W dniu zawodów znaleźliśmy się w „żółtej strefie”, dlatego jeszcze bardziej zaostrzyliśmy rygor sanitarny związany z zasłaniania ust i nosa oraz stosowania dystansu społecznego. Zależało nam na perfekcyjnej organizacji, gdyż bezpieczeństwo uczestników, organizatorów i pracowników naszego Centrum było i jest dla nas sprawą najważniejszą.” – dodaje Konrad Hamerlak.

W tym roku zorganizowano również II Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Najszybciej wśród mężczyzn z ponad trzy kilometrową trasą poradził sobie Zbigniew Jaworski z Kluszkowiec, który wyprzedził ubiegłorocznego zwycięzcę Piotra Ordzowiałego z Osielca. Wśród kobiet wygrała Barbara Cieślar z Wisły. W marszu z kijami ostatecznie wystartowało 37 osób.

Bieg w Kozach bardzo dobrze się rozwija. W tym roku padł rekord frekwencji, ostatecznie w biegu i w rajdzie Nordic Walking wystartowało ponad 270 osób.

link do wyników:
http://www.bnhl.pl/download/Wyniki_Bieg_Hrobacza_2020.pdf

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*