Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(Finał) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(Finał)

Morderczy finał na zboczach Czantorii Wielkiej rozstrzygnął naszą blisko całoroczną rywalizację w Lidze Biegów Górskich Dare 2b. Walka była naprawdę pasjonująca a wszystko było możliwe dosłownie do ostatniej rundy.
.
Wśród Pań niewiele brakowało by Dominika Wiśniewska -Ulfik (Alpin Sport Team) walcząca w tym czasie w Pucharze Świata w Biegach Po schodach w Chinach została wyprzedzona przez rewelację tego sezonu Kingę Gomołysek (Matner Running Team), która pomimo że lepiej czuje się w biegach długich w Ustroniu dała z siebie wszystko.
.
.
Wykorzystała swą szansę za to Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team), ….
.
.
… która miała lekko ułatwione zadanie ze względu na chorobę swej wielkiej rywalki Izabeli Zatorskiej (Alpin Sport Team). Iza broniła swego trzeciego miejsca naprawdę dzielnie – jednak musiała w tym dniu uznać wyższość utalentowanej rywalki.
.
.
Wykorzystała także swą szansę Anna Skalska (Festiwal Biegowy) która pobiegła naprawdę znakomicie i awansowała na miejsce 5.
.
Oraz Michalina Mendecka
.
.
Na miejscu 7 zakończyła rywalizację nieobecna w Ustroniu Ewa Majer (Solgar)
.
.
Na 8 zwyciężczyni Ultra Janosika Legenda – Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team)
.
.
Na miejscu 9 Mirosława Witowska (Salco Garmin Team).
.
.
TOP10 kobiet zamyka Katarzyna Solińska (Cisowianka Team).
.
.
Także wśród Panów trwała zacięta rywalizacja – a o najwyższe podium nawet “bratobójcza”, bowiem rywalizowali tutaj dwaj zawodnicy Salco Garmin Team – Robert Terminator Faron i Bartosz Gorczyca.
.
.
Bartosz Gorczyca naprawdę zadziwił na stokach Czantorii – spisując się jak na “ultraso-długasa” znakomicie.
Zajmując kolejno: trzeci, drugie i drugie miejsca w trzech pierwszych turach. Tymczasem najtrudniejsza dla obu zawodników okazałą się czwarta runda, gdzie musieli rywalizować z zawodnikami którzy mogli sobie pozwolić na inną taktykę – polegającą na zachowaniu jak najwięcej siły na ostatnią rundę. Zarówno Bartosz jak i Robert widać było że walczą ostatkiem sił … i ostatecznie okazało się że nasz UltraTerminator Robert Faron obronił fotel lidera i może dumnie nosić przez rok tytuł najlepszego zawodnika Ligi 2018!
.
.
Trzecie miejsce zajął z apetytem na więcej, ale bez szans przy tak znakomicie dysponowanych rywalach, dwukrotny zwycięzca Ligi – Piotr Koń (Alpin Sport Team).
.
.
Miejsce 4 przypadło rewelacyjnemu Tomkowi Skupieniowi.
.
.
… a piąte najlepszemu Juniorowi Ligi – Marcinowi Kubicy (KS SPRINT Bielsko – Biała) z którego chyba będziemy mieli jeszcze sporo pociechy także w seniorskim bieganiu…
.
.
Dalej kolejni herosi: Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie).
.
.
Zwycięzca Rzeźnika – Piotr Uznański (Euroclear Running Team) (drugi na zdjęciu poniżej)
.
.
Bartosz Misiak (Alpin Sport Team)
.
.
Miejsce 9 zajmuje rewelacyjny, także w Ustroniu Piotr Biernawski (ATTIQ/Salming)
.
.
a 10 pomimo startu tylko w 5 biegach zwycięzca Eliminatora i Mistrz Polski Vertical KM – Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team).
.
.
O skali trudności biegu finałowego niech poświadczą słowa zwycięzcy całej Ligi Roberta Farona, który na swym koncie ma zwycięstwa w takich biegach jak: Ultra Janosik Legenda czy Tatra Fest Bieg, który stwierdził że blisko 4 godzinne zmagania na Eliminatorze były jego najtrudniejszymi zawodami w sezonie …
.
.
Ale w końcu jak finał to finał !
.
.
A w całej lidze 2018 zapunktowało 7.464 punktujących zawodników, w tym 2.353 kobiet i 5.211 mężczyzn, odnotowaliśmy prawie 40.000 unikalnych zawodników, oraz blisko 100.000 osobostartów. To naprawdę robi wrażenie!!!
.
Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych klasyfikacji:
.
Klasyfikacja drużynowa:

1. Alpin Sport Team – 32 pkt  
2. Salco Garmin Team – 29 pkt 
3. Matner Running Team – 9 pkt  
4-5. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 6 pkt
4-5. KS Sprint Bielsko-Biała – 6 pkt
6-7. Festiwal Biegowy – 5 pkt
6-7. Biegiem Przez Chybie – 5 pkt
8-9. SOLGAR Polska – 4 pkt
8-9.  Euroclear Running Team – 4 pkt
10. Attiq/Salming – 2 pkt

.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.475 pkt 

2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.425 pkt   

3.(4) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 2.205 pkt 

4.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 2.025 pkt

5.(6) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.975 pkt

6.(7) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.975 pkt

7.(5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.840 pkt

8.(8) Kinga Kwiatkowska (Alpin Sport Team) – 1.815 pkt

9.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 1.445 pkt

10.(15) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 1.445 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(54) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(88) Sabina Lzis (MKS Halicz Ustrzyki Dolne) – 460 pkt
3.(93) Monika Węgrzyn (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) – 445 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(3) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 2.205 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.975 pkt
3.(9) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 1.475 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 2.475 pkt
2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 2.425 pkt
3.(5) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.975 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.310 pkt
2.(13) Iwona Flaga (Kraków) – 1.355 pkt
3.(23) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 990 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(4) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 2.025 pkt
2.(15) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 1.311 pkt
3.(46) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 676 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(71) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice)  – 525 pkt
2.(73) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 515 pkt
3.(366) Anna Morawska (Warszawa) – 181 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 955 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 910 pkt
3.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 900 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.000 pkt
2.(6) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 780 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 720 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(10) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 740 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(9) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 840 pkt
2.(5) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
3.(31) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.543 pkt   

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.495 pkt  

3.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 2.144 pkt

4.(4) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.869 pkt

5.(6) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.820 pkt

6.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.730 pkt

7.(7) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.620 pkt

8.(8) Bartosz Misiak (Alpin Sport Team) – 1.538 pkt

9.(9) Piotr Biernawski (ATTIQ/Salming Team) – 1.510 pkt

10.(15) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.400 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

 

1.(5) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.820 pkt
2.(31) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 939 pkt
3.(91) Dominik Kijowski (KB Krościenko Wyżne) – 515 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 2.495 pkt
2.(10) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.400 pkt
3.(11) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.230 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Tomasz Skupień (Skawinki) – 1.869 pkt
2.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.730 pkt
3.(7) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.620 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.543 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 2.144 pkt
3.(9) Piotr Biernawski (ATTIQ/Salming) – 1.510 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(50) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 688 pkt
2.(68) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 604 pkt
3.(73) Józef Sztefko (ULTRA BESKID SPORT) – 594 pkt

Weterani II (M60+)

1.(23) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 1.020 pkt
2.(123) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 429 pkt
3.(202) Janusz Pytel (Limanowa Forrest) – 329 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(10) Krzysztof Bodurka (Alpin Sport Team) – 1.100 pkt Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(3) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 869 pkt
3.(5) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 860 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Tomasz Skupień (Skawinki) – 760 pkt
2.(3)  Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 680 pkt
3.(6) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 660 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 860 pkt
2.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
3.(25) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 940 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(7) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*