Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.31) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich Dare2b 2018(cz.31)

To był kolejny weekend Ligi Biegów Górskich Dare 2b, który przewrócił klasyfikację czołówki – zwłaszcza wśród kobiet.
.
Po zwycięstwie w Biegu 7 Dolin mamy nową liderkę naszych rozgrywek – jest nią Ewa Majer (SOLGAR POLSKA).
.
.
Na drugie miejsce po zwycięstwie w Półmaratonie Wałbrzych awansowała Kinga Gomołysek (Matner Running Team).
.
.
W ten sposób na 3 miejsce spadła dotychczasowa, sensacyjna liderka – Izabela Zatorska (Alpin Sport Team).
.
.
Jako jedna z nielicznych z zawodniczek z TOP10 utrzymała swoje miejsce Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM).
.
.
Na miejsce 5 z 6 awansowała druga w Biegu 7 Dolin Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team).
.
.
Po zwycięstwie w Runek Run i zajęciu 2 miejsca w Biegu na Jaworzynę o jedno oczko w klasyfikacji awansowała Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team).
.
.
Wśród mężczyzn nadal utrzymuje się na prowadzeniu Robert Faron (Salco Garmin Team), który dzięki fenomenalnej końcówce przybiegł do mety Biegu 7 Dolin na 4 pozycji i może poszczycić się fenomenalną serią wyników z ostatnich tygodni: 18 sierpnia zwycięstwo w Tatra Fest (61km), 31 sierpnia zwycięstwo w UltraJanosik Legenda (110 km) a potem wspomniane 4 miejsce w Biegu 7 Dolin – wydaje się że takiego wyczynu długo nikt nie poprawi …
.
.
Coraz bliżej Roberta jego kolega teamowy, zwycięzca B7D Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team).
.
.
Miejsce trzecie utrzymał Piotr Uznański (Euroclear Running Team).
.
.
… czwarte Piotr Koń (Alpin Sport Team)
.
.
… piąte Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie)
.
.
… a na 6 z 9 awansował po zwycięstwie w Zdroje Piwniczna – Kacper Kościelniak  (Raba Niżna).
.
.
“Zmasowany atak” 😉 zawodników Salco Garmin Team spowodował że ponownie ten team został samodzielnym liderem w klasyfikacji drużynowej – oto ona:
.

1. Salco Garmin Team – 25 pkt 
2. Alpin Sport Team – 20 pkt 
3. SOLGAR Polska – 10 pkt 
4. Matner Running Team – 9 pkt
5. Euroclear Running Team – 8 pkt
6. MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM – 7 pkt
7.  Biegiem Przez Chybie – 6 pkt
8-9. Duklanowski Team – 4 pkt
8-9.  KS Sprint Bielsko-Biała – 4 pkt
10-11. Festiwal Biegowy – 3 pkt
10-11. LKB Rydnik – 3 pkt
.

Tymczasem po 31 kolejkach Ligi Biegów Górskich Dare 2b  mamy już sklasyfikowanych 6.202 zawodników (1.935 kobiet i 4.267 mężczyzn).
.
Więcej informacji i szczegółowe podsumowania Ligi Biegów Górskich Dare 2b poniżej:

 -> Kliknij tutaj by zobaczyć pełne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2b <-


Oto czołówka poszczególnych klasyfikacji:

Klasyfikacje Kobiet:

Pierwsza dziesiątka open kobiet (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(2) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt    

2.(3) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.670 pkt  

3.(1) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt

4.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt

5.(6) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt

6.(7) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

7.(5) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 1.380 pkt

8.(..) Anna Skalska (Festiwal Biegowy) – 1.250 pkt

9.(8) Iwona Kik (DANIEL WOSIK TERVEL TEAM) – 1.230 pkt

10.(13) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.145 pkt

———————————————————————————————————————
Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki(K16-19):

Foto: OTK Rzeźnik

1.(34) Magdalena Pierzchała (LZS Koluszki) – 635 pkt
2.(84) Klaudia Sójka (UKS Wiking) – 350 pkt
3.(99) Anna Stelmach (Kamienica) – 330 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR Łaziska Górne/1 SECOND TEAM) – 1.645 pkt
2.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 1.545 pkt
3.(10) Katarzyna Solińska (PZU Sport Team) – 1.145 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 1.830 pkt
2.(2) Kinga Gomołysek (Matner Running Team) – 1.670 pkt
3.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 1.535 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Dominika Bolechowska (Alpin Sport Team) – 1.130 pkt
2.(14) Iwona Flaga (Kraków) – 1.040 pkt
3.(29) Kinga Pachura (Mszana Dolna) – 700 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 1.655 pkt
2.(20) Maria Domiszewska (Ustrzyki Dolne) – 836 pkt
3.(61) Dorota Jonkisz (NUTREND BIEGA) – 421 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(147) Krystyna Mączka (OTK Rzeźnik) – 275 pkt
2.(256) Krystyna Świerk (Naturalnie Janowice) – 186 pkt
3.(391) Krystyna Kowalska (WKB Piast Wrocław) – 140 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 855 pkt
2.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 735 pkt
3.(3) Izabela Zatorska (Alpin Sport Team) – 725 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(6) Dominika Wiśniewska-Ulfik (Alpin Sport Team) – 700 pkt
2.(4) Michalina Mendecka (MOSIR ŁAZISKA GÓRNE/1 SECOND TEAM) – 695 pkt
3.(2) Kinga Gomołysek (MATNER RUNNING TEAM) – 600 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(5) Paulina Wywłoka (Salco Garmin Team) – 960 pkt
2.(7) Dominika Stelmach (Duklanowski Team) – 780 pkt
3.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 670 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Ewa Majer (SOLGAR POLSKA) – 780 pkt
2.(10) Katarzyna Solińska (Cisowianka Team) – 640 pkt
3.(23) Paulina Janik (Karkonosz Running Team) – 620 pkt


Klasyfikacje mężczyzn:

Pierwsza dziesiątka open mężczyzn (w nawiasie miejsce w poprzedniej klasyfikacji)

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt  

2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.960 pkt 

3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt

4.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt

5.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.210 pkt

6.(9) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.130 pkt

7.(8) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.125 pkt

8.(6) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

9.(7) Radosław Boniec (Żary) – 1.115 pkt

10.(10) Piotr Gutt (Poronin) – 1.045 pkt

————————————————————————————————————————-

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 1.125 pkt
2.(31) Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 730 pkt
3.(77) Mateusz Semper (MKS-MOS PŁOMIEŃ SOSNOWIEC) – 440 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 1.960 pkt
2.(6) Kacper Kościelniak (Raba Niżna) – 1.130 pkt
3.(8) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.120 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 1.370 pkt
2.(5) Mariusz Miśkiewicz (Biegiem Przez Chybie) – 1.210 pkt
3.(11) Dariusz Marek (Alpin Sport Team) – 1.040 pkt 

Masters (M40-49):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 2.070 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 1.255 pkt
3.(15) Marek Sokołowski (Alpin Sport Team) – 900 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(61) Zbigniew Szatanik  (Ujsoły) – 520 pkt
2.(65) Marek Nadkański (Mszana Dolna) – 496 pkt
3.(69) Jacek Gardener (JacekBiega Running Team) – 484 pkt

Weterani II (M60+)

Foto: biegnajawornik.pl

1.(24) Janusz Ferenc (UKS Ludwikowice) – 790 pkt
2.(120) Tadeusz Sitek (Marciszów) – 354 pkt
3.(226) Janusz Pytel (TG Sokół Zakopane) – 231 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(8) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 860 pkt
2.(4) Piotr Koń (Alpin Sport Team) – 800 pkt
3.(12-13) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik / AZS UJK Kielce) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(2) Bartosz Gorczyca (SALCO GARMIN TEAM) – 600 pkt
2.(7) Marcin Kubica (KS Sprint Bielsko-Biała) – 540 pkt
3.(31)  Michał Izydorek (KS Sprint Bielsko-Biała) – 390 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 760 pkt
3.(29) Marcin Rzeszótko (Buff Team Polska) – 730 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie (w nawiasie miejsce w kategorii open):

1.(1) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(2) Bartosz Gorczyca (Salco Garmin Team) – 600 pkt
3.(3) Piotr Uznański (Euroclear Running Team) – 580 pkt

Opracowanie Ligi: Magdalena Chełmicka

Komentarz: Dominik Ząbczyński


 -> Pełne aktualne wyniki Ligi Biegów Górskich Dare 2B <-

-> Regulamin Ligi Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-

-> Nagrody gwarantowane w Lidze Biegów Górskich Dare 2b 2018 <-


Najbliższe zawody:

2018.09.14-16 –Garmin Ultra Race (Kat.I)

2018.09.15 – II Baran Trail Race (25km – Kat.S, 60 km – Kat.II)

2018.09.16 – Perły Małopolski – Tatrzański Park Narodowy (Kat.II)

2018.09.16 – 25 Marszobieg na Czantorię Wielką (Kat.I)

Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest marka Dare 2B:

daret2lbg   daret2lbg

 Dare 2b – brytyjska marka, specjalizująca się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych, kolarzy, biegaczy i przedstawicieli innych dyscyplin sportowych. Produkty charakteryzują się technicznym wzornictwem oraz wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii. To, co wyróżnia markę, to bardzo szeroka rozmiarówka i przystępne ceny https://www.sklep-dare2b.pl/

Partnerem technicznym  Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży odzieżowej jest marka Regatta.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży samochodowej jest firma SsangYong – marka ludzi aktywnych.

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży zaawansowanych systemów pomiarowych jest firma GARMIN POLSKA

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE 

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich Dare 2b z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*