II Półmaraton Górski Wałbrzych - BiegiGorskie.pl

II Półmaraton Górski Wałbrzych

Biegów było w miniony weekend wokół Wałbrzycha sporo – łącznie z tym jedynym, najważniejszym, ulicznym, na królewskim dystansie, organizowanym raz do roku w stolicy Dolnego Śląsku. Biegów górskich również było dużo i będzie pewnie coraz więcej, jednak znów do Wałbrzycha przyjechało kilka setek zawodniczek i zawodników spragnionych dobrego górskiego biegania i atmosfery, która na biegach RWSB panuje niepodzielnie. Te atuty cyklu i jego pojedynczych biegów uczestnicy wymieniają zwykle w pierwszej kolejności. Jedno jest pewno – ostatnią niedzielę warto było spędzić pod Chełmcem!

W porównaniu z rokiem 2017, kiedy wałbrzyski półmaraton debiutował, pogoda dopisała, a zawody odbyły się w znakomitych warunkach. Do końca rywalizacji w ramach tegorocznego cyklu Runner’s World Super Bieg pozostała już tylko jedna edycja – alpejski bieg 4F Świeradów RUN 6 października (sobota!), oczywiście w Świeradowie – Zdroju.

Na dystansie 10 km, w znakomitym stylu, po zwycięstwo finiszował Wojciech Maślanka z UKS-u Ludwikowice Kłodzkie. Drugi był Łukasz Marcjanek z kolejnej kuźni dolnośląskich biegowych talentów LKS-u Iskra Jaszkowa. Trzeci na kresce zameldował Radosław Puchała z KB Sobótka – klubu, który jest z kolei częścią historii biegania i biegów na Dolnym Śląsku.

Teresa Krajewska – Wiśniak z Wojcieszowa zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, wyprzedzając Ewę Kowalską i Pauliną Kotficą (GVT BMC).

Półmaraton w Wałbrzychu wygrał Jacek Jolibski (Biegamdlazdrowia.pl), który na ostatnich kilometrach uciekł Ondrejowi Pencowi (Czechy, Cyklotony). Trzeci na metę na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua – Zdrój wbiegł Kamil Musielski (Lincoln Electric Bester Run Team Bielawa).

Rywalki znokautowała za to swoim wynikiem Kinga Gomołysek (Mountain Power), wygrywając klasyfikację OPEN kobiet. Drugie miejsce zajęła w tej kategorii Małgorzata Moczulska (Świdnicka Grupa Biegowa), a trzecia była Natalia Trempolec (Brelco Running Team).

Jak zwykle, mieliśmy też klasyfikacje drużynowe: na 10 km wygrał team KB Sobótka, a w półmaratonie LKS Iskra Jaszkowa. W ramach wałbrzyskiej edycji RWSB odbyły się też otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w biegach górskich, a swoją rywalizację miały dzieciaki, które również startowały w biegach na bieżni wałbrzyskiego stadionu.

Cykl Runner’s World Super Bieg powoli finiszuje, a przed nami już tylko alpejski finał w Świeradowie 6 października. Limit zgłoszeń na ten bieg wynosi 500 osób, więc warto się pośpieszyć!

Aktualne wyniki w klasyfikacji generalnej dostępne są tu: http://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/

Informacje o biegu w Świeradowie: http://cykl.superbieg.pl/swieradow-zdroj-polmaraton-gorski/

Więcej o cyklu: http://cykl.superbieg.pl

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*