Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.23) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.23)

Tym razem, w ATTIQ Lidze mieliśmy aż 5 dystansów kategorii S, na których pojawiło się naprawdę wielu zawodników z TOP 10 ATTIQ Ligi Biegów Górskich. Większość z nich wykorzystała swoją szansę na solidne podreperowanie swoich zdobyczy punktowych.

Wśród kobiet – prowadząca Katarzyna Wilk zwyciężyła w Hyundai ultraMaratonie Bieszczadzkim 52km.

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

Podobnie Paulina Tracz (Salco Garmin Team), która zwyciężyła w Bieszczadach na dystansie o połowę krótszym.

Foto: Michał Złotowski

Na miejscu trzecim nadal Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners), ale coraz bliżej podium jest też Karolina Obstój, która zajęła 2 miejsce w Bieszczadach na dystansie 26km.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Na miejscu 5 Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – druga w ultraMaratonie Bieszczadzkim 52km

Foto: Michał Złotowski

A na 6 pozycji po ponownym zwycięstwie – tym razem na Hrobaczej Łące – Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team).

Foto: CSW Kozy

Wśród mężczyzn nadal prowadzi Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik).

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Ale znów pnie się do góry Czech Pavel Brydl (Muay Running Team), który zwyciężył na UltraKotlinie 50km.

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Spychając na miejsce trzecie Piotra Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce).

Foto: Artur Czempas

Sporo pierwszą trójkę podgonił Daniel Żuchowski (Muay Running Team), który w Bieszczadach na 52km w doborowej obsadzie zajął drugie miejsce.

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Z miejsce 6 na 5 po zajęciu drugiego miejsca w Bieszczdach na dystansie 26km Robert Faron (Salco Garmin Team).

Foto: Jolanta Błasiak – Wielgus

A z 7 na 6 – zwycięzca Biegu na Hrobczą Łąkę – Marcin Kubica (INOV-8).

Foto: CSW Kozy

A w najbliższy weekend kolejne emocje:

Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego

Międzynarodowy Bieg Górski Orłowa Trail Ustroń- Jaszowiec

V Walimski Półmaraton GórskiI Walimski Maraton Górski

“Mistrzostwa Polski” w zbieganiu

Silver Run 2020 – Srebrna Góra

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 23 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 16.962 zawodników (4.954 kobiety i 12.018 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.780 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
4.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 1.355 pkt
5.(5) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 1.280 pkt
6.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.230 pkt
7.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.050 pkt
8.(12) Agnieszka Tatarek – Konik  (Olimp Sport) – 905 pkt
9.(11) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 895 pkt
10.(8) Martyna Kantor (Buff Team) – 860 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(109) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 275 pkt
2.(141) Aleksandra Sot (UKS Olimp Kozienice) – 240 pkt
3.(167) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 215 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 1.050 pkt
2.(8) Agnieszka Tatarek – Konik  (Olimp Sport) – 905 pkt
3.(15) Aleksandra Bazułka (Buff Team Poland)- 705 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Katarzyna Wilk – 1.790 pkt
2.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.780 pkt
3.(3) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt

Masters (K40-49):

1.(11) Edyta Lewandowska (Dynafit Team / Projektrun.pl) – 840 pkt
2.(14) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 750 pkt
3.(20) Agnieszka Fogiel-Pawłowska (Los Bieganeros) – 640 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(13) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 765 pkt
2.(26) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
3.(63) Dorota Jonkisz (Nutrend Team) – 355 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(356) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 126 pkt
2.(393) Renata Jakubowska  – 116 pkt
3.(402) Eulalia Szylkin (KB Lupus Oleśnica) – 110 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(6) Dominika Wiśniewska – Ulfik (Alpin Sport HOKA One One Team) – 570 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 410 pkt
3.(16) Mirosława Witowska (Salco Garmin Team) – 400 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 480 pkt
2.(23) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
3.(32) Dominika Sasin (KB Sobótka) – 320 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.000 pkt
2.(1) Katarzyna Wilk – 780 pkt
3.(5) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 695 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(2) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 580 pkt
2.(29) Anna Chrząścik (Płomyk Olkusz) – 500 pkt
3.(14) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 480 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 512 km
2. Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 472 km
3. Katarzyna Gnot – 420 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Sylwester Lepiarz (LKB Rudnik) – 1.460 pkt
2.(3) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt
3.(2) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.370 pkt
4.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.362 pkt
5.(6) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
6.(7) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.265 pkt
7.(5) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.155 pkt
8-9.(13) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.100 pkt
8-9.(13) Łukasz Flisiński  – 1.100 pkt
10.(8) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 1.040 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(18) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 745 pkt
2.(71) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 367 pkt
3.(77) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 355 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.460 pkt
2.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 1.370 pkt
3.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 1.265 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 1.362 pkt
2.(7) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.155 pkt
3.(8) Jacek Sobas (ASICSFRONTRUNNER) – 1.100 pkt

Masters (M40-49):

1.(2) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.415 pkt
2.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 1.320 pkt
3.(13) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(12) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 1.021 pkt
2.(48) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 458 pkt
3.(49) Marek Nosalik (MTA) – 443 pkt

Weterani II (M60+):

1.(89) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 328 pkt
2.(275) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 178 pkt
3.(278) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 176 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 580 pkt
2.(6) Marcin Kubica (INOV-8) – 580 pkt
3.(11) Piotr Łobodziński (LŁKS Prefbet Śniadowo) – 560 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(1) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 680 pkt
2.(3) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 670 pkt
3.(18) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 465 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(5) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 820 pkt
2.(15) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt
3.(4) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 720 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(13) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(24) Piotr Szumliński (ATTIQ Team) – 490 pkt
3.(32) Paweł Perykasza (GRUPALUKTRANS.PL) – 465 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Eugeniusz Bernacki – 904 km
2. Adam Prończuk (Wehicool)  – 863 pkt
3. Stanisław Siwiec – 770 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1.        Muay Running Team – 61 pkt 

2.       Salco Garmin Team – 40 pkt

3.                    LKB Rudnik – 38 pkt

4.       Alpin Sport HOKA One One – 25 pkt 

5.      RK Athletics – 18 pkt

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*