Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.19) - BiegiGorskie.pl

Liga Biegów Górskich ATTIQ (cz.19)

Pomimo niezwykłych emocji, które nam towarzyszyły podczas Garmin Ultra Race w Radkowie, w Challengu którego zaszalała Angelika Szczepniak (Alpin Sport HOKA One One), w ATTIQ Lidze Biegów Górskich tym razem obeszło się bez “trzęsienia ziemi”.

Pomimo że w Radkowie nie zabrakło znakomitych “górskich wymiataczy”.

Foto: Michał Buczyński Fotografia

Wśród Pań pierwsza trójka bez zmian:

Na prowadzeniu niezwykle wszechstronna, superszybka ultraska (i nie tylko) – Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners).

Foto: Michał Buczyński Fotografia

Za nią Katarzyna Wilk i Paulina Tracz (Salco Garmin Team)

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

Ale coraz bliżej pierwszej trójki – zwyciężczyni Garmin Ultra Race Radków 9km – Karolina Obstój (Muay Running Team) .

Foto: Michał Buczyński Fotografia

Wśród mężczyzn po kolejnym zwycięstwie, tym razem na 24km w Radkowie powiększył przewagę nasz czeski lider – Pavel Brydl (Muay Running Team).

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

Za nim trzech niezwykle mocnych zawodników, którzy także przekroczyli już tysiąc punktów:

Sylwester Lepiarz (Muay Running Team)

Foto: Krzysztof Gulbinowicz

Rafał Kot (Muay Running Team)

Foto: UltraLovers – Jacek Deneka

i Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel)

Foto: Magdalena Sedlak – Fotografia Bez Miary

A już w najbliższy weekend znów baardzo dużo będzie się działo:

Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju: KANCZENDZONGA RUN / GASZERBRUM I RUN / GASZERBRUM II RUN

IV Baran Trail Race

XII Bieg Rycerski Na Zamek GRODNO

V Bieg Rokity i Marsz Nordic Walking Po Diabelskiej Równicy

Runners World Super Bieg: Polanica-Zdrój

Perły Małopolski – Pieniński Park Narodowy

Lesista Trzydziecha

Tradycyjnie, zanim przejdziemy do szczegółowych tabel – mała przerwa na reklamę naszej kolekcji ligowej 😉

… którą znajdziecie -> tutaj <-

Zapraszamy także do zapisów na bieg podsumowujący sezon 2020 ATTIQ Ligi Biegów Górskich, czyli 2.Półmaraton Górski Orzeł (21.11.2020r.) 

Informacje o najbliższych zawodach znajdziecie w naszym kalendarzu.

Po 19 kolejkach w ATTIQ Lidze Biegów Górskich sklasyfikowanych mamy: 14.393 zawodników (4.225 kobiety i 10.168 mężczyzn).

KOBIETY:

-> Pełna klasyfikacja kobiet <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.265 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt
4.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 880 pkt
5.(5) Urszula Paprocka (Nowa Huta Team) – 710 pkt
6.(6) Katarzyna Solińska (Salomon Suunto Team) – 675 pkt
7.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 670 pkt
8-9.(8-9) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 655 pkt
8-9.(8-9) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 655 pkt
10.(10) Justyna Adamus-Kowalska (LKS Imielin) – 615 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorki (K16-19):

1.(61) Monika Węgrzyn (UKS Tiki Taka Kolbuszowa) – 275 pkt
2.(107) Joanna Bachleda (Gorący Potok) – 215 pkt
3.(121) Martyna Hryc (Salco Garmin Team) – 200 pkt

Seniorki I (K20-29):

1.(7) Angelika Noga (Kęckie Harpagany) – 670 pkt
2.(18) Martyna Adamczyk (Alpin Sport HOKA One One Team) – 500 pkt
3.(19) Agnieszka Tatarek – Konik  – 495 pkt

Seniorki II (K30-39):

1.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 1.560 pkt
2.(2) Katarzyna Wilk – 1.265 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 1.100 pkt

Masters (K40-49):

1.(8) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 655 pkt
2.(13) Edyta Lewandowska (Dynafit Team) – 560 pkt
3.(14) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 555 pkt

Weteranki I (K50-59):

1.(16) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 526 pkt
2.(23) Maria Domiszewska (MKS Halicz) – 425 pkt
3.(100) Dorota Jonkisz (Nutrend Team) – 220 pkt

Weteranki II (K60+):

1.(332) Barbara Prymakowska (Tarnów) – 96 pkt
2.(406) Renata Sobczak (KB Lupus Oleśnica) – 85 pkt
3.(451) Jadwiga Szczepaniak (KS Staszewscy) – 84 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu alpejskim:

1.(51) Martyna Masłowska (ULKS Bystrzyca Kłodzka) – 300 pkt
2.(16) Izabela Zatorska – Pleskacz (Alpin Sport HOKA One One Team) – 285 pkt
3.(8) Anna Ficner (OLAWS Złotoryja) – 280 pkt

Najlepsze zawodniczki w stylu anglosaskim:

1.(4) Karolina Obstój (Muay Running Team) – 480 pkt
2.(14) Dominika Bolechowska (Alpin Sport HOKA One One Team) – 375 pkt
3.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 300 pkt

Najlepsze zawodniczki na długim dystansie:

1.(2) Katarzyna Wilk – 780 pkt
2.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 720 pkt
3.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 660 pkt

Najlepsze zawodniczki na ultra dystansie:

1.(8) Wioletta Kościelniak (Runners Team Nysa) – 360 pkt
2.(1) Dominika Stelmach (RK Athletics/adidas runners) – 400 pkt
3.(3) Paulina Tracz (Salco Garmin Team) – 380 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Mariola Maszewska – Wach (Rawa Team Zawsze Slim) – 452 km
2. Katarzyna Gnot – 420 km
3. Katarzyna Krym (Night Runners Wrocław) – 397 km

-> Pełna klasyfikacja kobiet – Ultra Challenge <-

MĘŻCZYŹNI:

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn <-

Czołówki poszczególnych kategorii i stylów:

Open (w nawiasie miejsce w poprzednim zestawieniu):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.265 pkt
2.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.080 pkt
3-4.(3-4) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.015 pkt
3-4.(3-4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt
5.(5) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 940 pkt
6.(6) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 930 pkt
7.(7) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 850 pkt
8.(8) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt
9.(9) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 801 pkt
10.(10) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt

Kategorie wiekowe Ligi (w nawiasie miejsce w kategorii open):

Juniorzy (M16-19):

1.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 595 pkt
2.(44) Łukasz Smużny (Mad Runners) – 330 pkt
3.(61) Marcel Broj (Buff Team Poland) – 297 pkt

Seniorzy I (M20-29):

1.(5) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 1.080 pkt
2.(7) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 930 pkt
3.(10) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 800 pkt

Seniorzy II (M30-39):

1.(3-4) Tomasz Skupień (Team Mountain Fuel) – 1.015 pkt
2.(5) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 940 pkt
3.(7) Dariusz Marek (Monk Sandals Team) – 850 pkt

Masters (M40-49):

1.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 1.265 pkt
2.(3-4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 1.015 pkt
3.(8) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 840 pkt

Weterani I (M50-59):

1.(9) Marek Sokołowski (Alpin Sport HOKA One One Team) – 801 pkt
2.(34) Marek Nosalik (MTA) – 424 pkt
3.(37) Zbigniew Szatanik (MOK Mszana Dolna) – 404 pkt

Weterani II (M60+):

1.(148) Waldemar Witulski (Team Podgórzyn) – 199 pkt
2.(192) Tomasz Zimny (śRUNdunia Szczecin) – 174 pkt
3.(242) Janusz Pytel (Truchtacz Mysłowice) – 145 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu alpejskim:

1.(11) Marcin Kubica (INOV-8) – 360 pkt
2.(6) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 340 pkt
3.(25) Karol Urbańczyk (Non Stop Trail) – 305 pkt

Najlepsi zawodnicy w stylu anglosaskim:

1.(2) Sylwester Lepiarz (Muay Running Team) – 400 pkt
2.(6) Piotr Jaśtal (LKB Rudnik AZS UJK Kielce) – 400 pkt
3.(19) Jerzy Pachut (Muay Running Team) – 465 pkt

Najlepsi zawodnicy na długim dystansie:

1.(10) Bartłomiej Przedwojewski (Team Salomon) – 700 pkt
2.(5) Daniel Żuchowski (Muay Running Team) – 640 pkt
3.(1) Pavel Brydl (Muay Running Team) – 580 pkt

Najlepsi zawodnicy na ultra dystansie:

1.(3-4) Rafał Kot (Muay Running Team) – 590 pkt
2.(8) Robert Faron (Salco Garmin Team) – 380 pkt
3.(38) Paweł Perykasza (Grupa Luktrans) – 333 pkt

Ultra Challenge of Poland:

1. Adam Prończuk (Wehicool)  – 723 pkt
2. Stanisław Siwiec – 680 km
3. Eugeniusz Bernacki –  592 km

-> Pełna klasyfikacja mężczyzn – Ultra Challenge <-

Czołówka klasyfikacji drużynowej:

1.        Muay Running Team – 74 pkt 

2.       Salco Garmin Team – 33 pkt

3.       Alpin Sport HOKA One One – 29 pkt 

4.      RK Athletics – 20 pkt

5.        Team Mountain Fuel – 18 pkt

-> Regulamin połączonego sezonu ATTIQ Ligi 2020-2021 <-

A poniżej nasi sponsorzy i partnerzy:


Sponsorem tytularnym Ligi Biegów Górskich jest najlepsza pod słońcem 😉 marka odzieży sportowej: ATTIQ:

O Wasze zdrowie i dobre samopoczucie dba: MOLPHARMAPartner Techniczny ATTIQ Ligi Biegów Górskich

Partnerem technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich z branży trofeów sportowych jest firma TRYUMF

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie odnowy biologicznejTermy Gorący Potok.

Partnerem Technicznym Ligi Biegów Górskich w zakresie mobilnej reklamy zewnętrznej jest firma Poltent

Strategicznym Sponsorem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu suplementacji sportowej jest marka ALE

Partnerem technicznym Ligi Biegów Górskich ATTIQ z zakresu zaawansowanych systemów pomiarowych jest GARMIN Polska

Partnerem Technicznym ATTIQ Ligi Biegów Górskich w zakresie rozwiązań informatycznych jest firma ANDROBIT

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*