Jak wybrać matę do akupresury? - BiegiGorskie.pl

Jak wybrać matę do akupresury?

Choć ruch to zdrowie, to nie każdy jest typem sportowca, który regularnie ćwiczy. Niemniej jednak praktycznie wszystkim zależy na tym, aby czuć się w swoim ciele dobrze. Jak mata do akupresury może w tym pomóc?

Czym jest akupresura?

Akupresura to starożytna technika medycyny chińskiej, polegająca na stymulowaniu określonych punktów na ciele za pomocą palców, kciuków lub narzędzi, aby poprawić funkcjonowanie organizmu. Punkty akupresury znajdują się na linii energii, która przebiega po całym ciele. Każdy punkt akupresury jest uważany za centrum energii, która wspomaga różne funkcje ciała. Stymulacja punktów akupresury może pomóc w złagodzeniu objawów i zapobiegać powikłaniom, takim jak ból, zmęczenie, infekcje i stres, a pomoże w tym mata z kolcami na plecy.

Od czego zacząć?

Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z akupresurą, powinny sięgnąć po matę o mniejszym rozstawie wypustek i stępionych końcówkach. Natomiast jeśli masz już doświadczenie związane z tym zabiegiem i potrzebujesz silniejszego pobudzenia aktywnych punktów biologicznych, wybierz matę z szerszym rozstawem igieł lub kolców o nieco ostrzejszych krawędziach.

Wybierz ilość kolców

Rynek produktów do akupresury jest bardzo szeroki. Aby znaleźć odpowiednią matę do akupresury, należy wziąć pod uwagę wielkość, ilość kolców oraz materiał, z którego jest wykonana. Maty dostępne na rynku różnią się ilością kolców na pojedynczej rozetce i powierzchnią maty.

Im więcej kolców, tym większa powierzchnia ciała jest poddana działaniu akupresury, co przyczynia się do większego wyrzutu endorfin i stymulacji przekrwienia okolicy. Mniejsza ilość kolców powoduje silniejszy docisk i może być odpowiednia dla osób o wyższej tolerancji bólu.

Rodzaje wypustek na macie

Wybierając matę, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są jej igły lub kolce. Mogą to być tworzywa ABS lub metale, takie jak nikiel, srebro, żelazo, cynk i miedź, które wzbogacą działanie sesji poprzez dostarczenie organizmowi potrzebnych pierwiastków.

W przypadku maty z tworzywa ABS zapewniają delikatniejszą formę ucisku, która jest idealna dla osób rozpoczynających swoją przygodę z akupresurą.

Jaką preferujesz wielkość maty?

Przy wyborze maty do akupresury warto zastanowić się nad jej wielkością. Jeśli chodzi o pracę biurową lub wypoczynek po ciężkim dniu, zalecamy matę długą, która stymuluje całe ciało. Natomiast w przypadku sporadycznych dolegliwości bólowych lub jeśli podróżujesz często, warto wybrać mniejszy model maty.

Kupując matę do akupresury, upewnij się, że jest to produkt medyczny i posiada certyfikat zgodności, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.

Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej macie do akupresury, zastanów się nad wielkością, ilością kolców oraz wybierz materiał, z którego mają być zrobione. Mata powinna zapewnić odpowiednią stymulację punktów akupresury oraz być bezpieczna w użytkowaniu. Mata dopasowana do potrzeb Twojego ciała pozwoli Ci cieszyć się korzyściami w postaci poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*