Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie kredytu gotówkowego? - BiegiGorskie.pl

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to popularny kredyt konsumencki, za sprawą którego jesteśmy w stanie zdobyć niezbędne finansowanie na jakąś większą inwestycję. Oczywiście wiadomym jest, że każdą decyzję w zakresie pożyczek bankowych należy podjąć odpowiedzialnie i z uwzględnieniem swoich możliwości, jednak niektórych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Sposobem na to, by uchronić się przed ewentualnymi problemami ze spłatą rat, może być ubezpieczenie kredytu. Na czym to polega i czy jest to dobre rozwiązanie?


Jak wybrać kredyt gotówkowy?

O popularności kredytów gotówkowych decyduje m.in. fakt, że jest to produkt umożliwiający nam sporą elastyczność pod względem wykorzystania pieniędzy otrzymanych w ramach takiej umowy od banku. Przykładowo, biorąc kredyt hipoteczny, przekazane środki możemy przeznaczyć wyłącznie na wskazaną we wniosku nieruchomość. Kredyt gotówkowy zaś jest przeznaczony na dowolny cel, w związku z tym przyznaną kwotę możemy zainwestować w to, co w danej chwili wyda nam się najkorzystniejsze czy najpotrzebniejsze.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że duże zainteresowanie kredytami gotówkowymi przekłada się także na ogromną liczbę ofert, które są dostępne aktualnie na rynku. Oczywiście ma to sporo zalet, ponieważ dzięki temu mamy większy wybór i możemy rzeczywiście dopasować kredyt do naszych potrzeb i możliwości, ale jednocześnie podjęcie decyzji może być utrudnione. Dlatego też warto się nie spieszyć i na spokojnie przejrzeć dostępne propozycje, by mieć pewność, że wybrany kredyt będzie dla nas korzystny.

Możemy także skorzystać z usług platformy https://akredo.pl/, która w jednym miejscu łączy różnorodne oferty kredytowe. Możemy je wygodnie zestawić ze sobą i porównać, a także skorzystać z pomocy wykwalifikowanego doradcy, który podpowie nam, jak przejść przez proces wnioskowania o pożyczkę.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Jeżeli dostaniemy pozytywną odpowiedź od banku i w związku z tym otrzymamy kredyt hipoteczny na swoją wymarzoną nieruchomość, jeszcze przed podpisaniem umowy możemy rozważyć dokupienie dodatkowej usługi, jaką jest ubezpieczenie kredytu. 

Ubezpieczenie kredytu to ochrona na wypadek nieprzewidzianych sytuacji, w wyniku której możemy być tymczasowo nie zdolni do bieżącej spłaty swojego zadłużenia w banku. Mowa tu o takich okolicznościach, jak chociażby utrata pracy czy też choroba, która na jakiś czas uniemożliwia nam zarabianie. Wówczas to pieniądze z takiej polisy posłużą do spłaty kredytu, a my nie będziemy musieli martwić się odsetkami czy też poważniejszymi problemami, takimi jak wpis do Krajowego Rejestru Dłużników.

To, co dodatkowo przemawia na korzyść ubezpieczenia kredytu, to fakt, że jego koszt może okazać się bardzo korzystny za pośrednictwem banku. Oprócz tego również opłata za polisę również zostanie rozłożona na pojedyncze składki i wliczona do naszej raty kredytowej. Tym samym wygodniej będzie nam spłacać obie rzeczy.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*