Zimowy Bojko Trail w sercu Bieszczadów - BiegiGorskie.pl

Zimowy Bojko Trail w sercu Bieszczadów

O tym miejscu marzą wszyscy miłośnicy trailu.

Swoimi urokami i tajemnicami przyciąga turystów, wagabundów oraz rzecz jasna biegaczy. 2 marca w samym sercu Bieszczadów po raz drugi wystartuje Zimowy Bojko Trail.

Trasy ZB prowadzą przez najpiękniejsze miejsca krainy wilka, niedźwiedzia i żubra. Biegacze będą mogli „pohasać” po Małej i Wielkiej Rawce, Połoninie Wetlińskiej i Caryńskiej, Szerokim Wierchu i Tarnicy.

Takich atrakcji nie oferuje żaden inny bieg!

Rywalizacja zostanie rozegrana na dwóch dystansach: Tołhaj 40 km i Tołhaj 27 km. Trasa pierwszego prowadzi przez Małą i Wielką Rawkę, Połoninę Wetlińską i Caryńską oraz Szeroki Wierch i Tarnicę i kończy się w Wołosatem, z którego biegacze zostaną przetransportowani do bazy zawodów w Ustrzykach Górnych. Druga natomiast jest krótsza o odcinek wiodący przez Tarnicę do Wołosatego.

Łaskawe limity czasowe dają szansę na delektowanie się pięknymi widokami rozciągającymi się ze szczytów Caryńskiej czy Tarnicy, natomiast mistrzowie migawki zadbają, żeby „Tołhaj” na zawsze zapadł w pamięć każdego biegacza.

„Winter (nareszcie) is coming”, jak mawiał Ned Stark w Grze o tron, więc nadszedł najwyższy czas, by przygotować się na spotkanie z dobrymi czadami, podstępnymi biesami i jej wysokością Caryńską.

Zimowy Bojko Trail wchodzi w skład cyklu Tour de Zbój, którego trasa rozpoczynająca się w tym roku po raz pierwszy w Szczawnicy prowadzi przez Bieszczady, Roztocze do Dolinek Krakowskich.

Do zobaczenia w Ustrzykach Górnych!


Szczegółowe informacje:
https://tourdezboj.com/zimowy-bojko-trail/

Zapisy:
https://tourdezboj.com/zimowy-bojko-trail/zapisy/

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*