Zbliża się Garmin Ultra Race Trójmiasto - BiegiGorskie.pl

Zbliża się Garmin Ultra Race Trójmiasto

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od pierwszej trójmiejskiej edycji zawodów Garmin Ultra Race. Na listach startowych widnieje blisko półtora tysiąca nazwisk zawodniczek i zawodników, co gwarantuje niezwykle emocjonującą rywalizację. Już 8 grudnia biegacze zmierzą się na czterech dystansach.

Każdy z zawodników będzie miał szansę sprawdzić się na trasach poprowadzonych przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Liczne zbiegi i podbiegi oraz spore przewyższenia zagwarantują ciekawy wyścig.

W ramach mikołajkowej edycji Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z czterech dystansów: 85 km (+1750/-1750 m), 52 km (+1160/-1160 m), 27 km (+590/-590 m) i 11 km (+240/-240 m). Start i meta zawodów będą zlokalizowane przy ul. Kościerskiej w Gdańsku (okolice Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego). Podobnie jak podczas zawodów organizowanych w Radkowie, również w Trójmieście będzie można zdobyć punkty w rankingu ITRA oraz punkty kwalifikacyjne do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Europie.

Za start i ukończenie w limicie czasu trójmiejskiej edycji imprezy na wybranym dystansie będzie można zgarnąć taka samą ilość punktów ITRA/UTMB: 4 punkty będzie można uzyskać pokonując dystans 85 km, 3 punkty będą do zdobycia na dystansie 52 km, pokonanie 27 km da 1 punkt. Podczas Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 odbędą się również zawody biegowe dla najmłodszych – Garmin Ultra Kids na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Garmin Ultra Race Trójmiasto również został doceniony przez organizatorów jednej z największych imprez biegowych w Europie. Impreza stoi na wysokim poziomie organizacyjnym, dlatego po edycji w Górach Stołowych teraz również podczas imprezy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym biegacze będą mogli uzyskać ważne dla nich punkty!”– powiedział Marcin Florek z Labosport Polska.

Organizatorzy przypominają, że tylko do 27 listopada obowiązują niższe opłaty startowe na zawody. Od środy 28 listopada wpisowe wzrasta.

Zapisy na mikołajkową edycję Garmin Ultra Race Trójmiasto 2018 cały czas trwają! Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu: www.ultrarace.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy https://www.facebook.com/ultraracepl/.

Organizatorami zawodów są: Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*