Ultra-Trail® Małopolska - BiegiGorskie.pl

Ultra-Trail® Małopolska

Czwarta edycja, nowe pomysły, nowy dystans i nowe wyzwania. Ultra-Trail® Małopolska to wymagające zawody w Beskidzie Wyspowym i Gorcach – z poszanowaniem przyrody i pomocą dla zwierząt. Organizator podnosi poprzeczkę w obszarze ekologii: jeszcze mniej śmieci po zawodach!

UTM 240 – nowy dystans

Nowy dystans to UTM 240: 240 km i około 14 000 metrów w górę. Zawodnicy pokonają całe dwa pasma górskie, wbiegając niemal na wszystkie szczyty Gorców i Beskidu Wyspowego – w czasie nie dłuższym niż 58 godzin. Co ważne, mimo długiego dystansu, zawody są rozgrywane w standardowej formule tj. z oznaczoną trasą i punktami odżywczymi.

Bieg etapowy, czyli weekend z UTM 170 NA RATY

Ciekawe wyzwanie dla lubiących spędzać weekend w górach, stanowi bieg etapowy. To trzy dni biegania: w pierwszym dniu 60 km, w drugim 80 km i trzecim 30 km. Dwa noclegi (w tym samym miejscu), dwa śniadania i obiadokolacja a także transport „walizki” z biura zawodów do miejsca noclegów to dodatkowe, oprócz standardowych, świadczenia zapewnione przez Organizatora dla każdego zawodnika w ramach opłaty startowej. Biegacze na mecie, poza medalem i nagrodami, otrzymają także 5 punktów ITRA!

UTM 170

To dystans dla tych, którzy chcą 170 km przebiec ciągiem, za jednym zamachem. 9 000 m w górę i 6 puntów ITRA to poważne wyzwanie – bieg może stać się ulubionym dla „wyznawców” stumilówek. Pyszne jedzenie w punktach odżywczych i kameralność wydarzenia pozwolą na czas spędzony sam na sam z piękną górską przyrodą.

100 km i aż 5 punktów ITRA

Wszyscy, którzy marzy o biegu 100-kilometrowym i 5 punktach ITRA, mogę wziąć udział w UTM 105. Trasa nie należy do najłatwiejszych, stąd duża liczba punktów ITRA, które można zdobyć.
Organizator oświadcza, że po pokonaniu tej setki wiele Was już nie zaskoczy.

Dla rozpoczynających przygodę z długim bieganiem

Dla rozpoczynających przygodę z długimi dystansami, idealnie mogą być dystanse 45 km i 64 km.

„Na trasach nie zobaczycie zbyt wielu łąk ani grani, za to nazbieracie sporo przewyższeń, poznacie fajne techniczne zbiegi i mordercze podejścia. Szczyt Szczebel przytuli Was, weźmie w swe ramiona i pokochacie Beskid Wyspowy na zabój.” – śmieje się Paweł Derlatka, kierownik zawodów.

Nie każdy musi biegać ultra

„Osoby preferujące krótsze dystanse, zapraszamy na UTM 35. To piękna trasa, momentami techniczna, góra, dół, góra, dół… typowe górskie bieganie. Jeśli wystartujecie, będziecie dokładnie wiedzieli, o czym mówię.” – dodaje Paweł Derlatka..

Memoriał Bartka Czajkowskiego

Bieg memoriałowy wybitnego fizjoterapeuty, Bartka Czajkowskiego, odbędzie się już po raz trzeci.

Jak zawsze – na dystansie 10 km, z bardzo dużymi przewyższeniami: 750 m w górę. Imprezą towarzyszącą Memoriałowi jest piknik rodzinny oraz biegi dla dzieci..

Start i meta Ultra-Trail® Małopolska

Start i meta każdego dystansu w ramach Ultra-Trail® Małopolska znajdują się około 50 km od Krakowa, w środku lasu. Dojazd nie stanowi problemu – biuro zawodów będzie zlokalizowane blisko zjazdu z drogi ekspresowej S7.

RUN / ECO / VEGE / CHARITY

Run / Eco / Vege / Charity to motto Fundacji 4 Alternatywy, organizatora Ultra-Trail® Małopolska.

Właśnie z tego powodu, wszystkie posiłki serwowane zawodnikom podczas zawodów są wegetariańskie. W Biurze zawodów prowadzone będą zbiórki rzeczy dla bezdomnych zwierząt w ramach autorskiej akcji Fundacji tj. Człowiek zwierzakowi bratem oraz zbiórka odzieży sportowej dla pacjentów Ośrodków MONAR.

Organizator w tym roku podnosi poprzeczkę w obszarze ekologii i deklaruje znaczne zmniejszenie ilości śmieci po zawodach.

O metodach, które na to pozwolą i rezultatach tych działań poczytacie na stronie zawodów:

www.ultratrailmalopolska.pl

www.facebook.pl/UltraTrailMalopolska

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*