Mistrzostwa Polski na ultra dystansie - BiegiGorskie.pl

Mistrzostwa Polski na ultra dystansie

Mistrzostwa Polski w biegu górskim na ultra dystansie w roku 2018 zostaną rozegrane 13 października 2018 podczas Łemkowyna Ultra-Trail® na trasie ŁUT 70.

Mistrzostwa odbywają się po raz pierwszy jako wspólne przedsięwzięcie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz polskich reprezentantów International Trail Running Association.

Dążąc do możliwie najwyższego poziomu sportowego zawodów, a jednocześnie mając świadomość ograniczenia liczby zawodników na naszych trasach przygotowaliśmy osobne zasady kwalifikacji elity, które w naszej nadziei pozwolą dostać się na listy wszystkim zawodnikom, którzy mają realne szanse na walkę o najwyższe lokaty w Mistrzostwach.

W tej chwili zapisy na ŁUT 70 są zamknięte. Letnia tura zapisów, podczas której uwolnimy 70 miejsc rozpocznie się 25 lipca. Spodziewamy się jednak dużej ilości chętnych i losowania. Dlatego korzystając z miejsc do dyspozycji organizatora, dla zawodników elity przygotowaliśmy osobne zasady zapisów.

Zapisy te rozpoczną się 25 czerwca i potrwają do 15 lipca 2018. Formularz do zapisów pojawi się pod adresem: https://bgtimesport.pl/zawody/bieg/id/278

Zasady zapisów elity wyglądają następująco:

KOBIETY:

1. Do zgłoszenia jako elita uprawnione są zawodniczki, które w rankingu ITRA Performance Index mogą pochwalić się minimum 620 punktami w kategorii M. Zawodniczki te z chwilą zgłoszenia oraz opłacenia wpisowego mają zapewnione miejsce na liście.
2. Ponadto zawodniczki, które posiadają minimum 650 punktów w kategorii M, zwolnione są z opłaty startowej.

MĘŻCZYŹNI:

1. Do zgłoszenia jako elita uprawnieni są zawodnicy, którzy w rankingu ITRA Performance Index mogą pochwalić się minimum 725 punktami w kategorii M. Zawodnicy ci, z chwilą zgłoszenia oraz opłacenia wpisowego mają zapewnione miejsce na liście.

2. Ponadto zawodnicy, którzy posiadają minimum 750 punktów w kategorii M, zwolnieni są z opłaty startowej.

Zawodniczki i zawodnicy, nie spełniający powyższych kryteriów, którzy chcą wziąć udział w Mistrzostwach Polski proszeni są o wzięcie udziału w letniej rejestracji, która rozpocznie się 25 lipca 2018.

Zawodnicy elity podczas zawodów startują razem ze wszystkimi zawodnikami, zostanie jednak wydzielona pierwsza strefa startu dla elity. W strefie tej, oprócz zawodników z elity Mistrzostw Polski mogą się również znaleźć zagraniczni zawodnicy elity ŁUT 70, zaproszeni przez Organizatora, nie biorący udziału w Mistrzostwach Polski.

W Mistrzostwach Polski nagradzane będzie pierwsze 6 miejsc wśród kobiet oraz 6 miejsc wśród mężczyzn. Trasa ŁUT 70 będzie też możliwością do zdobycia punktów w cyklu Ultra Cup Poland (www.ultracuppoland.pl).

Głównym Partnerem Technicznym Łemkowyna Ultra-Trail® jest firma COLUMBIA SPORTSWEAR. Imprezę wspierają ponadto: WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE, URZĄD MIASTA KRYNICA ZDRÓJ, URZĄD MIASTA KROSNA, GMINA KOMAŃCZA, PETZL, VINGBERG, GARMIN, FIAT, HOTEL PREZYDENT.

Parametry trasy Mistrzostw Polski podczas ŁUT 70:

Start: Chyrowa (pow. krośnieński, województwo podkarpackie), godz. 7:00, 13.10.2018
Meta: Komańcza (pow. sanocki, województwo podkarpackie, zamknięcie godz. 20:00, 13.10.2018
Dystans: 70km (19% asfalt, 81% drogi leśne i gruntowe oraz ścieżki, w znakomitej większości grząskie i błotniste)
Przewyższenie: +2520m / – 2520m
Limit czasu: 13 godzin
Limit zawodników: 500
Punkty odżywcze: 3, na każdym gorące napoje, woda, napoje izotoniczne, owoce, przekąski, 1 ciepły posiłek
Punkty ITRA za bieg: 4
Rekord trasy: Wojciech Probst – 6h 16m 17s (2015)
Biuro zawodów: Krosno w dn. 11-12 października

WIĘCEJ MATERIAŁÓW:

Więcej informacji o samej trasie, wyposażeniu obowiązkowym oraz możliwości suportu zawodników znaleźć można na stronie: http://www.ultralemkowyna.pl/trasy/lemkowyna-ultra-trail-70

Film promocyjny edycji 2018: 

Profil trasy MP.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*