Maraton Przedwiośnie - 4 II ruszają zapisy - BiegiGorskie.pl

Maraton Przedwiośnie – 4 II ruszają zapisy

Zimy na razie brak, ale z bardzo wiarygodnego źródła wiemy, że Przedwiośnie w Górach Świętokrzyskich nadciąga wielkimi krokami. Pierwszy symptom będzie można odczuć już 4 lutego br. Oczywiście mowa o Maratonie Pieszym Przedwiośnie i to V jubileuszowej edycji ! P.S. biegaczy na trasie też nie brakuje 🙂 !

O godzinie 20.00, ruszą zapisy na oficjalnej stronie www.maratonprzedwiosnie.pl.

Śmiałkowie, którzy odważą się zmierzyć 76-cio kilometrowym dystansem mogą liczyć na ciekawą trasę w formie pętli wokół Łysogór ze startem i metą na Żeromszczyźnie w Ciekotach. A skoro kręcimy pętelkę, to nie zabraknie perełek świętokrzyskich.

Rozgrzejecie mięśnie na podejściu pod Górę Radostową, nie dajcie się zwieść Górze Wymyślonej (bo jest bardzo prawdziwa), Łysica, która wcale nie będzie punktem kulminacyjnym, bo już zza rogiem czeka podejście na Łysą Górę a po kamienistym zbiegu z Łyśca zaliczycie możliwe, że najdłuższa biegową prostą na dystansie blisko 14km przez Świętokrzyski Park Narodowy po nasypie dawnej kolejki wąskotorowej! To tylko niektóre z miejsc jakie zobaczycie na trasie V MPP pokonujący przy tym blisko 2000m sumy podejść. Zaczynajcie treningi!

Dodatkowo będzie na Was czekać, aż 7 punktów kontrolno-żywieniowych doglądanych przez najsympatyczniejszych wolontariuszy i zaopatrzonych we wszystko co doda Wam mocy! Jedziemy na bogato, więc nie zabraknie ciepłych posiłków, słodkich i słonych przekąsek: świeżych i suszonych owoców, serów, kabanosów, ciastek, pysznych bułek z nadzieniem i pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a wszystko to będziecie mogli popić kubkiem wody, coli, herbaty i kawy no i oczywiście legendarnej „herbaty Prezesa” z ogniska.

Lekko nie będzie, ale będzie warto. Wszyscy, którzy ukończą trasę w limicie czasowym 17 godzin otrzymają unikatowy i jedyny w swoim rodzaju, ręcznie wykonany witrażowy szklany medal, tworzony przez miejscowego artystę. Warto podkreślić, że każdy z nich powstaję blisko godzinę.

Dwie poprzednie edycje gromadziły na starcie 300 uczestników, a lista startowa zapełniała się w niespełna 4 minuty! W świętokrzyskie zjeżdżali ultrasi z całej Polski! A jak będzie w tym roku? Liczymy na Was! Przybywajcie! Tegoroczny limit uczestników to 400 osób!

Organizatorem tego ultra wydarzenia jest PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach wraz z Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach oraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Cześć Górom,

Organizatorzy

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*