Górski Bieg Frassatiego tuż tuż - BiegiGorskie.pl

Górski Bieg Frassatiego tuż tuż

Bardzo mocna obsada, nagrody pieniężne i bogate pakiety – Górski Bieg Frassatiego już za trzy tygodnie

Przygotowania do drugiej edycji rozgrywanego nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego w Beskidzie Małym Górskiego Biegu Frassatiego są już na ostatniej prostej. Bieg nagrodzony w minionym sezonie aż trzema statuetkami w plebiscycie „Złote Kozice” jest w tym roku rozgrywany jako zawody najwyższej kategorii „M” w Attiq Lidze Biegów Górskich.

Obsada zawodów jest też prawdziwie mistrzowska, bo już teraz na liście startowej znaleźć możemy takie biegaczki i takich biegaczy jak Anna Arseniuk (rekordzistka i ubiegłoroczna zwyciężczyni), Paulina Tracz, Anna Kącka, Anna Skalska, Beata Winiarczyk-Jadach, Urszula Paprocka czy Halina Gałuszka. Wśród panów o zwycięstwo powalczą m.in. Robert Faron, Kacper Kościelniak, Tomasz Kawik, Przemysław Sobczyk, Marcin Dyrlaga, Jacek Michulec, Marek Sokołowski, Daniel Żuchowski, Łukasz Tracz, Łukasz Flisiński, Paweł Klisz czy Rafał Jura. Na najszybszych pięciu zawodników i najszybsze pięć zawodniczek oraz na zwycięzców kategorii wiekowych czekają nagrody finansowe od 100 do 500 zł, a na wszystkich uczestników biegu bogate pakiety startowe z koszulką coolmax wyprodukowaną przez Attiq, piękne, odlewane medale, co najmniej dwa punkty regeneracyjne, niespodzianki na trasie i niezwykły finisz nad samym brzegiem jeziora, z widokiem na majestatyczną górę Żar.

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią limit uczestników został ograniczony, a biegacze zostaną podzieleni na dwa biegi ze wspólną klasyfikacją na podstawie czasów netto. Start będzie odbywał się w formule indywidualnego startu interwałowego – co kilka sekund zawodnik. Trasa w porównaniu z poprzednią edycją została skrócona o około 500 m., a start przesunięty pod budynek Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Bialskim. Ograniczone zostanie też miasteczko biegowe na mecie zawodów i nie odbędą się w tym roku Dziecięce Biegi Frassatiego. Organizatorzy zapowiadają jednak, że w zamian za to przygotują kilka dodatkowych niespodzianek na trasie.

Już w piątek przed sobotnim startem zapraszają na prezentacje elity zawodów oraz spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Szczegóły już wkrótce mają pojawić się na fanpage’u facebookowym Górskiego Biegu Frassatiego.

Choć bieg odbywa się bez udziału publiczności w strefie startu, mety i na punktach regeneracyjnych, to zachęcamy osoby, które w tym czasie będą wędrować po szlakach Beskidu Małego do dopingowania biegaczy. 26 września zapowiada się prawdziwe święto biegów górskich.

Organizatorem Górskiego Biegu Frassatiego jest Instytut Gość Media – wydawca „Gościa Niedzielnego” i „Radia eM”, a energii biegaczom dodaj partner główny imprezy – Tauron. Patronem medialnym jest portal Biegigorskie.pl.

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*