Garmin UltraRace Gdańsk już 3 grudnia - BiegiGorskie.pl

Garmin UltraRace Gdańsk już 3 grudnia

Wszystkich biegaczy zapraszamy do Gdańska, w którym 3 grudnia 2022 roku obędzie się ostatni a zarazem finałowy etap cyklu Garmin Ultra Race! Na ultrasów czekać́ będą̨ standardowo cztery dystanse prowadzące przez wyjątkowe tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego! Termin zawodów nie gwarantuje wysokiej temperatury, ale świąteczny klimat imprezy oraz świetne trasy to gwarancja gorącej atmosfery. Zapisy na oficjalnej stronie zawodów: www.ultrarace.pl.

Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, choć leżą w odległości paru kilometrów od Zatoki Gdańskiej, ukształtowaniem terenu przypominają krajobraz typowo górski. Przebiegająca w nich strefa krawędziowa Wysoczyzny Pojezierza Kaszubskiego sprawia, że teren obfituje w liczne doliny i zbocza. A co za tym idzie na żadnym z dystansów Garmin Ultra Race w Gdańsku nie zabraknie zbiegów i podbiegów.

Podczas Garmin Ultra Race Gdańsk na zawodników będą czekały cztery dystanse do wyboru: 84 km, 53 km, 27 km i 12 km. Jako pierwsi zmagania rozpoczną̨ zawodnicy startujący na najdłuższym dystansie – 84 km, na którym przewyższenia wyniosą̨ +1800m/-1800 m. Następnie na trasę wyroszą śmiałkowie, którzy wybrali dystans 52 km. Będą oni mieli do pokonania przewyższenia rzędu +1200 m/-1200 m. Ostatni na trasę̨ ruszą zawodnicy, którzy wybrali dystanse: 27 km (+ 600/- 600 m) oraz 12 km (+250 /-250 m). Za pokonanie trzech najdłuższych tras podczas Garmin Ultra Race Gdańsk 2022 w obowiązujących limitach czasowych zawodnicy otrzymają̨ punkty ITRA.

GUR 84 – 3 punkty ITRA
GUR 53 – 2 punkty ITRA
GUR 27 – 1 punkt ITRA

BIEGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Najmłodsi wezmą̨ udział w imprezie towarzyszącej pn. Garmin Junior Gdańsk, czyli w zawodach biegowych. Będą startować na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat). Warto równie dodać, że młodzież w wieku 16-17 lat może wystartować razem z pozostałymi pełnoletnimi zawodnikami na dystansie 12 km.

KLASYFIKACJA KORPO ULTRA
W tegorocznych zawodach Garmin Ultra Race Gdańsk nie zabraknie dodatkowej klasyfikacji Korpo Ultra! Klasyfikacja Korpo Ultra to doskonała okazja do integracji pracowników, teamów, itp. Zgłoszona drużyna może być formalna lub nieformalna np. klub sportowy, stowarzyszenie, firma, grupa koleżeńska, itp. Klasyfikacja drużynowa jest wspólna dla drużyn żeńskich, męskich i mieszanych, a zwycięzcami zostaje drużyna, która uzyska największą liczbę punktów wśród wszystkich sklasyfikowanych drużyn. Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów.

Garmin Ultra Race w Gdańsku, to zawody idealne zarówno dla poczatkujących, jak i dla doświadczonych biegaczy górskich. Zróżnicowane dystanse pozwalają̨ na dopasowanie dystansu do umiejętności biegowych. Na mecie każdy finisher będzie mógł zasiąść́ na tronie z koroną na głowie jako #królGUR i #królowaGUR.

Centrum zawodów, ze startem i metą będzie zlokalizowane przy ul. Kościerskiej 7 w okolicach siedziby Instytutu Budownictwa Wodnego PAN. Na wszystkich zawodników oraz kibiców czekać́ będzie strefa EXPO ze stoiskami Partnerów i Sponsorów. W okolicach strefy finishera odbędzie się̨ również̇ tradycyjne już̇ ognisko!

ZAPISY
Świąteczna, gorąca atmosfera, możliwość rywalizacji przed wschodem i poza zachodzie słońca to na pewno mocne strony gdańskiego biegu. Klimat tych zawodów jest nie do podrobienia! Zapisy na Garmin Ultra Race w Gdańsku na oficjalnej stronie zawodów: www.ultrarace.pl.

Zachęcamy również do obserwowania profilu na Facebooku!

Napisane przez

Dominik Ząbczyński

Jeszcze nie skomentowany

Dodaj swój komentarz

Wiadomość

*